Garáž

Čím se vybavit, chystáte-li se doma nebo v práci svařovat?

Mnozí domácí kutilové si troufnou nejen na drobné opravy, výrobu nábytku a další činnosti, ale jsou připraveni také například přistoupit ke svařování kovových trubek apod., což je úkon, pro nějž už je třeba mít docela velkou zručnost. A nejen to. Je nezbytné, aby měl člověk k dispozici kvalitní náčiní, důležité jsou pak také moderní ochranné pomůcky. Co vše byste si tedy měli koupit, pokud chcete doma svařovat?

Svářečka

Základním přístrojem, bez něhož se samozřejmě při této práci neobejdete, je svářečka. V současnosti se asi nejvíce používá invertorová svářečka, jejíž pořizovací cena se pohybuje už v ceně pod 10 tisíc korun, takže pro kutila, který ji bude používat častěji, se nejedná o nijak zvlášť drahou investici. U invertorové svářečky je velkou výhodou snadná obsluha, kdy se lehce dá měnit polarizace.

Svářečská kukla

Kromě svářečky spolu s vhodnými kabely a hořákem nesmíte zapomenout ani na ochranné pomůcky. Svařování totiž patří k činnostem, u nichž hrozí poměrně vysoké riziko zranění. Při práci vznikají ostré světlo a plamen, tudíž je nutné si chránit především obličej. K tomu se dají použít klasické svářecí kukly, dnes je však praktické je nahradit za špičkové samostmívací kukly. Jejich kouzlo vyplývá už ze samotného názvu. Mají totiž automatický stmívací systém průzoru. Ten dokáže během mikrosekund reagovat na změnu světelných podmínek, čímž je zrak dokonale chráněný a nemůže dojít k zánětu spojivek, potažmo oslepnutí.

Svářečské samostmívací kukly mají dobře vyřešený i obličejový kryt, který se dá lehce vysunout, aniž byste museli sundávat celou helmu. Práce s nimi je tak pohodlná a efektivní.

Samostmívací kukly, invertorové svářečky a další vybavení naleznete kupříkladu u prodejce Pantermax.

Další ochranné prvky

Při svařování je určitě dobré nosit dlouhé rukávy a nohavice, zkrátka by vaše tělo nemělo být odhalené až na kůži, abyste se nemohli spálit. Nezapomeňte ani na kvalitní pracovní rukavice, bez nich se do svařování rovněž raději nepouštějte.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba plastových oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení v Praze? Prohlédněte si připravované etapy oblíbených bytových projektů od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.