Podlaha jako lusk

Naši předkové by nad dnešními možnostmi podlahových krytin zaplesali. Vždyť není to tak dávno, co lidé doma šlapali po udusané zemině a koberce či parkety byly výsadou těch nejbohatších. Časy se (naštěstí) změnily a kvalitní podlaha se stala stejně neodmyslitelnou součástí každé domácnosti, jako vlastní lednička a koupelna se záchodem. Možná však stojíte před rekonstrukcí a napadlo vás, že se nadobro zbavíte koberců. Ty se nejen špatně udržují, ale navíc představují semeniště alergenů. Mnohem praktičtější a zároveň elegantnější, jsou dřevěné a laminátové plovoucí podlahy. Každá z nich má své specifické vlastnosti a zda je vhodnější dřevo či laminát, je otázkou priorit. Prozradíme vám, co od jednotlivých povrchů čekat.

Dřevo nebo laminát?

Pro laika, který se v problematice podlahových krytin nevyzná, je rozhodování poměrně složité. Dřevo i laminát mají své přednosti, kterým každý z nás přikládá jiný význam. U dřeva je to přirozená měkkost, prodyšnost a perfektní izolace. Navíc je méně hlučné. Laminátové podlahy vynikají tvrdostí a odolností proti oděru či prošlápnutí. Položíte-li na laminát těžký nábytek, nemusíte se bát otisků. Kromě toho umí odrážet UV paprsky, čímž je zaručena stálá barevnost. Dřevěné podlahy mají tendenci blednout a musí se pravidelně ošetřovat. Poslední výhodou laminátu je také životnost, která se pohybuje v rozmezí 15-20 let. Zatím to vypadá, že laminát vede na celé čáře. Počkejte si však na resumé.

Pyrrhovo vítězství

Laminátová podlaha je sice „tabulkovým“ vítězem, nicméně v praxi to vypadá trochu jinak. Dřevo je i pře mnohé „nevýhody“ jedinečné a originální a dodává interiéru exkluzivitu, o které si může laminát nechat zdát. Ideální je tedy kombinace laminátové i dřevěné podlahy – obývací pokoj a jiné reprezentativní místnosti přenechte dřevu, předsíň a chodby laminátu. Na závěr nezbývá, než doporučit společnost WOODCOTE CZ, která se zabývá prodejem laminátových a dřevěných podlah. Disponuje 12 pobočkami a showroomem. V rozhodování vám pomohou specialisté, kteří zajistí i dopravu a montáž.

Publikováno: 06. 09. 2012

Kategorie: Interiér

Autor: Adam

Tagy: dřevěná podlaha | dřevo | laminát | laminát nebo dřevo | laminátová podlaha | podlaha | podlahy