Myslíte to s pěstováním vážně? Začněte s fóliovníky

Pěstování pod fólií, konkrétně ve fóliovníku, je ekonomickou variantou k cenově náročnému řešení v podobě skleníků. Mnoha pěstitelům stačí. Jde rovněž o perfektní řešení třeba do začátku podnikání a funguje i jako doplněk jiných sofistikovaných variant.

Pořiďte si profesionální fóliovník

Fóliovníky, to nejsou jen ty malé vetché stavbičky z hobby shopů. Společnost KONSTRUKCE SCHWARTZ se zaměřuje na výrobu profesionálních fóliových staveb i na rekonstrukci starších fóliovníků. Firma nabízí fóliovníky s oblými boky, fóliovníky s rovnými boky, víceloďové fóliovníky i levné fóliovníky (ekonomická varianta). Kvalitní fóliovník s dostatečnou odolností plně nahradí skleník. Vytváří vhodné klima pro rostliny. Udržuje teplo a vlhko, snižuje nároky na závlahu, při zachování vhodných světelných podmínek urychluje růst. Hodí se pro pěstování rostlin v určitých fázích růstu, ale rovněž pro celosezónní pěstování. Fóliovníky slouží nejčastěji k rychlení sazenic, k pěstování zeleniny i dalších, především okrasných rostlin, ale též k zapěstovávání různé sadby. Výhodou fóliovníků je jejich mobilita. Snadno se staví i demontují. Máte možnost je kdykoliv přemístit na nové místo. Dobrý fóliovník odolává povětrnostním vlivům.

Když potřebujeme ekonomický fóliovník

Fóliovníky si pořizujeme zejména kvůli jejich nižší ceně, ale i menší náročnosti na přípravu terénu a kvůli výhodě mobility. Cena však vždy rozhoduje. Pokud hledáte levné fóliovníky, najdete v sortimentu KONSTRUKCE SCHWARTZ taktéž ekonomickou variantu fóliovníku pro hobby potřeby zahrádkářů. Tento fóliovník vysoce převyšuje kvalitu fóliovníků z hobby obchodů. Je z trubek z pozinkované oceli o průměru 32 mm a k zemi se osazuje na zemní vruty. Díky tomu má zajištěnou stabilitu a odolává zatížení sněhem do 52 kg/m2 a větru do 112 km/h. Fóliovník pokrývá EVA fólie. Dveře jsou středové šoupací nebo rolovací. Fóliovník má rovněž boční manuální ventilaci (vykasání fólie). Dodává se v rozměrech se šířkou 6 metrů a délka je volitelná od 8 až do 100 metrů. Podchodná výška je 2,5 m, celková pak 3 m.

Fóliovníky s kompletním příslušenstvím

Pro každý fóliovník oceníte i doplňky. Kromě profi vybavení v podobě automatických meteostanic a zahradnických stolů ocení i hobby zahradníci především teplovzdušné kotle. Díky nim může vaše zahrádkářská sezóna začít velice brzy, často již v předjaří. Případně dokážete ochránit mladé rostlinky v problematických dnech s dubnovým či květnovými mrazy. Současně svoji pěstitelskou sezónu výrazně prodloužíte. Zatímco jiným často rajčata, papriky a okurky zmrznou již na přelomu září a října, s teplovzdušným kotlem máte minimálně měsíc k dobru.

Publikováno: 28. 02. 2021

Kategorie: Zahrada

Autor: Adam