Jarní úklid – jak ho zvládnout levou zadní?

Jarní úklid nepatří zrovna k nejoblíbenějším činnostem. Avšak nic naplat, náš příbytek si po zimě očistu rozhodně zaslouží. Jak si domácí práce co nejvíc zpříjemnit a nevnímat je jen jako nutné zlo?

Plánujte

Největším nepřítelem uklízení obvykle bývá chaos. Nevíte, čím začít, do čeho se pustit dřív, do čeho naopak později, a tak přeskakujete od jedné činnosti ke druhé a výsledek nesplňuje vaše očekávání. Nemluvě o čase, kterým tímto chaotickým přebíháním strávíte. Daleko lepší, snazší, účinnější a rychlejší bude, když si vytvoříte jasný časový harmonogram s jednotlivými úkoly, a toho se budete držet. Ušetříte si tím hodně nervů a navíc získáte skvělý pocit, když si budete splněné položky odškrtávat a uvidíte tak, co všechno už máte za sebou. Plán si rozvrhněte třeba podle jednotlivých místností.

Odměňujte se

Vedle stanovení jasného systému si určete také odměnu za vykonané činnosti. Vidina něčeho příjemného vám pomůže nahlížet na úklid z jiného úhlu pohledu a promění ho v zábavnou hru. Čím se budete motivovat, záleží na vás, může to být třeba krátký spánek, relaxační koupel nebo šálek kávy s něčím sladkým k zakousnutí. Práci si můžete zkusit také rozdělit do desetiminutových intervalů, krásně tak uvidíte, kolik věcí za tak krátkou dobu stihnete a budete v tom chtít pokračovat.

Pusťte si hudbu

Aby vám úklid šel hezky od ruky, pusťte si k němu tu správnou zvukovou kulisu. S vhodnou hudbou se i mytí oken stane příjemnou činností, písničky vás totiž naladí na pohodovou vlnu. Jaký žánr si vyberete záleží jen na vás, upřednostňujte ale spíš nějakou energickou hudbu, která vás patřičně nabudí a vy tak nebudete mít chuť praštit s sebou zpátky na gauč. Skvělým parťákem se vám stane přenosný Bluetooth reproduktor Crater-3 od společnosti Orava. Díky němu totiž můžete poslouchat vaše oblíbené hity nahlas a v kvalitním provedení s dynamickým zvukem, kamkoli se pohnete. Díky mini rozměrům se snadno přemísťuje, využijete ho tak nejen v interiéru, ale oceníte ho také na cestách. Připevnit ho můžete na popruhy batohu i na řídítka kola.  Na jedno nabití vydrží přehrávat hudbu až 6 hodin, ticho vám tak rozhodně nehrozí!

Publikováno: 04. 03. 2020

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Adam