Skvělé tipy

Jarní úklid – jak ho zvládnout levou zadní?

Jarní úklid nepatří zrovna k nejoblíbenějším činnostem. Avšak nic naplat, náš příbytek si po zimě očistu rozhodně zaslouží. Jak si domácí práce co nejvíc zpříjemnit a nevnímat je jen jako nutné zlo?

Plánujte

Největším nepřítelem uklízení obvykle bývá chaos. Nevíte, čím začít, do čeho se pustit dřív, do čeho naopak později, a tak přeskakujete od jedné činnosti ke druhé a výsledek nesplňuje vaše očekávání. Nemluvě o čase, kterým tímto chaotickým přebíháním strávíte. Daleko lepší, snazší, účinnější a rychlejší bude, když si vytvoříte jasný časový harmonogram s jednotlivými úkoly, a toho se budete držet. Ušetříte si tím hodně nervů a navíc získáte skvělý pocit, když si budete splněné položky odškrtávat a uvidíte tak, co všechno už máte za sebou. Plán si rozvrhněte třeba podle jednotlivých místností.

Odměňujte se

Vedle stanovení jasného systému si určete také odměnu za vykonané činnosti. Vidina něčeho příjemného vám pomůže nahlížet na úklid z jiného úhlu pohledu a promění ho v zábavnou hru. Čím se budete motivovat, záleží na vás, může to být třeba krátký spánek, relaxační koupel nebo šálek kávy s něčím sladkým k zakousnutí. Práci si můžete zkusit také rozdělit do desetiminutových intervalů, krásně tak uvidíte, kolik věcí za tak krátkou dobu stihnete a budete v tom chtít pokračovat.

Pusťte si hudbu

Aby vám úklid šel hezky od ruky, pusťte si k němu tu správnou zvukovou kulisu. S vhodnou hudbou se i mytí oken stane příjemnou činností, písničky vás totiž naladí na pohodovou vlnu. Jaký žánr si vyberete záleží jen na vás, upřednostňujte ale spíš nějakou energickou hudbu, která vás patřičně nabudí a vy tak nebudete mít chuť praštit s sebou zpátky na gauč. Skvělým parťákem se vám stane přenosný Bluetooth reproduktor Crater-3 od společnosti Orava. Díky němu totiž můžete poslouchat vaše oblíbené hity nahlas a v kvalitním provedení s dynamickým zvukem, kamkoli se pohnete. Díky mini rozměrům se snadno přemísťuje, využijete ho tak nejen v interiéru, ale oceníte ho také na cestách. Připevnit ho můžete na popruhy batohu i na řídítka kola.  Na jedno nabití vydrží přehrávat hudbu až 6 hodin, ticho vám tak rozhodně nehrozí!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba plastových oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení? Prohlédněte si připravované novostavby Praha 6 od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.