Vyměňte stará okna za nová. Ušetříte za teplo a zlepšíte tepelný komfort domácnosti!

Jaro je konečně tady a s ním i ideální čas na rekonstrukci. Pokud vás delší dobu trápí vysoké výdaje za teplo, měli byste začít od základů, respektive výměnou starých oken za nová. Možná jste to doposud netušili, ale právě okny uniká nejvíce tepla – v praxi i více než 40 %, čemuž lze zamezit výměnou za moderní okenní systém. V následujících řádcích vám prozradíme pár tipů, které se vám budou při výběru oken hodit.

Plast nebo hliník?

Ať chcete, nebo ne, budete se muset rozhodnout pro některý z materiálů. Plastová okna jsou cenově dostupnější, hliníková kontrují exkluzivitou a „nesmrtelností“. Na druhou stranu nemusí slušet každému domu. Plast je v tomto ohledu univerzálnější, protože lze opatřit různými dekory (např. imitace dřeva apod.). Hliníkové profily jsou jako stvořené do moderně pojatých staveb.

Obraťte se na zkušeného výrobce

Vlastnosti plastových a hliníkových oken mohou být srovnatelné, ale pouze za předpokladu kvalitního dílenského zpracování. Proto byste se měli obrátit na dodavatele, který má s výrobou oken letité zkušenosti a bohaté reference. K předním českým výrobcům patří společnost DAFE-plast Jihlava s.r.o., která je na trhu již od roku 1992. Zabývá se výrobou oken, montáží a servisem. Ve výrobním portfoliu nechybí zimní zahrady, garážová vrata, terasové a solární systémy a další produkty. Nechcete-li při výběru oken šlápnout vedle, nechte si poradit od profesionálů z DAFE-plast. Rádi vám doporučí vhodné řešení s ohledem na specifika vašeho bydlení. Výrobce používá špičkové komponenty – německé profily Rehau a kování Roto. Proto může garantovat vysokou kvalitu výrobků a poskytuje na ně prodlouženou záruku na pět let. V případě plastových oken se systémem DAFE 3P dokonce na deset let. Chcete-li se o kvalitě okenních systémů přesvědčit na vlastní oči, navštivte jihlavský showroom DAFE-plast. Ještě předtím si můžete přečíst bližší informace na www.dafe.cz.

Publikováno: 03. 04. 2016

Kategorie: Stavba a rekonstrukce

Autor: Adam

Tagy: plastová nebo hliníková okna