Výhody plastových oken a dveří v kostce

Výběr oken patří mezi nejdůležitější rozhodnutí, která během rekonstrukce domu učiníte. Jde o investici, která se bude na kvalitě bydlení a rodinné kase projevovat i několik desítek let. Dali jsme pro vás největší výhody oken z plastu, která jsou dlouhodobě nejprodávanější.

Výrazná úspora nákladů na energie

Snížení celkových nákladů za energie a klimatizování místnosti je největší, ale zdaleka ne jedinou předností plastových oken. Zdaleka nejvíce tepla totiž uniká právě přes okenní otvory a díky izolačním sklům se tepelná ztráta výrazně sníží. Prostor mezi skly vyplňuje plyn, většinou argon. Plastová okna však udržují jen teplo uvnitř místnosti, ale během letních měsíců naopak zabraňují jejímu nadměrnému přehřívání. Tyto i další přednosti mají samozřejmě také plastové dveře.

Odhlučnění

Bydlíte v bezprostřední blízkosti silnice nebo na frekventovaném místě? Plastová okna slouží jako velmi dobrá zvuková izolace a za použití protihlukových fólii je odhlučnění ještě výraznější.

Vysoká odolnost a dlouhá životnost

V případě kvalitního profilu jsou okna velmi odolná a pevná a stanou se pevnostním prvkem celého objektu. Vyžadujete-li ještě vyšší pevnost, vyberte si nadstandardní lepená skla, která jsou mnohonásobně pevnější než běžné typy. Na životnosti oken se však podílí nejen profily, ale i další prvky – kování. Nesnažte se proto za každou cenu ušetřit a vybírejte pouze mezi renomovanými výrobci.

Stálobarevnost a nulová údržba

Kvalita plastů jde ruku v ruce i se stálostí barev. Předpokládáme, že budete chtít, aby okna vypadaly dobře i po letech – další důvod, proč se poohlédnout po výrobci, který používá pouze jakostní materiály. Kvalitně zpracované okna vydrží jako nová velmi dlouho a na rozdíl od dřevěných je nemusíte pravidelně natírat a ošetřovat. Kromě toho jsou téměř bezúdržbová – čistění je rychlé a čas od času stačí namazat panty a potřít je ochranným olejem,

Snížení rosení

Rosení je jedním z neduhů starých oken, ale v případě plastových se ho nadobro zbavíte. Díky dvou a troj-sklům a distančního rámečku dochází ke zlepšení povrchové teploty okraje skla a okna se nerosí ani při velkém rozdílu teplot.

Široké spektrum designových variant

Většina výrobců nabízí hned několik typů profilů v různém designovém provedení. Ty je možno vyrobit prakticky v jakékoliv barvě palety RAL nebo v dekoru imitujícím dřevo. Není proto problém sladit okna i vchodové dveře tak, aby korespondovaly se zbytkem objektu. Barevné provedení lze kombinovat a vnitřní a vnější strana oken může být odlišná. Pokud vás výše zmíněné vlastnosti utvrdily v tom, že je pro vaše potřeby vhodnější plast než dřevo, nebojte se vsadit na plastová okna Praha od českého výrobce Bohemia Plast. Společnost se výrobou plastových oken a dveří zabývá téměř dvacet let a při výrobě využívá vysoce kvalitní německé profily VEKA, která právem patří mezi světovou špičku.

Publikováno: 17. 05. 2013

Kategorie: Stavba a rekonstrukce

Autor: Adam

Tagy: bohemia plast | plastová okna | plastové dveře | vchodové dveře