Sviťte moderně a ušetříte

Žárovku netřeba představovat. Toto notoricky známé zařízení funguje na principu zahřívání tenkého (většinou wolframového) vodiče elektrickým proudem, který přeměňuje na světlo. Jako první ji v roce 1879 vyrobil legendární vynálezce Thomas Alva Edison a svítila celých 40 hodin. Ten sice pravděpodobně není původním autorem, nicméně ze soudní síně, ve které o prvenství soupeřil, vyšel jako vítěz. Kořeny žárovky však sahají o několik desetiletí zpět. První pokusy datujeme k roku 1805 a datum vzniku pak rok 1854. V našich končinách se poprvé rozsvítila v roce 1880 a to Robertově cukrovaru v Židlochovicích. Od té doby uplynulo hodně vody a revoluční vynález začaly vytlačovat modernější technologie.

Vlákno je minulost, budoucnost tkví v LED

Dnes jsou vláknové žárovky a to i přes jejich nesporné výhody, jako je jednoduchá a levná výroba, věrné podání světla, nízká cena, možnost regulace a nulová emitace nebezpečného záření. Do domácností a dalších sfér se pomalu, ale jistě dostávají LED žárovky, které jsou v mnoha ohledech výhodnější. Jejich vlastnosti dokonce předčí o populární úsporné zářivky. Jedná se o minimální spotřebu, velmi dlouhou životnost (až 100 000 hodin, což je téměř 12 let nepřetržitého svícení), malý rozměr, okamžitá intenzita světla a naprosto věrné podání barev.

Stylová vana a romantická postel

Chcete-li výrazně ušetřit za elektřinu a dodat svému příbytku moderní kabátek, sáhněte po LED osvětlení, které nabízí shop.lumenmax.cz. Prodejce disponuje širokým sortimentem produktů na bázi LED a nabízí také populární LED pásky. Ty se nejčastěji využívají jako osvětlení kuchyňské linky, stolů, barů, skříní, ale i dekorativní osvětlení automobilů. Mezi největší přednosti patří flexibilita při instalaci (LED pásky jsou ohebné, samolepící a vodotěsné), malé rozměry a ekologický provoz. Instalace LED pásek do vany či sprchového koutu zaručí nevšední zážitek při každém koupání. Romantické duše mohou diodami vyšperkovat postel či krb. Ve fantazii se meze nekladou a díky LED technologii dosáhnete nejen estetického efektu, ale především značné energetické úspory.

Publikováno: 24. 08. 2012

Kategorie: Ostatní

Autor: Adam

Tagy: LED | led osvětlení | led pásky | led žárovky | levné led žárovky | ůed technologie