Pasivní domy Zelený Zlonín: Správná volba pro každého, kdo touží po klidu v blízkosti metropole

Trhnout se tak z ruchu velkoměsta, bydlet v klidné lokalitě ve vlastním rodinném domě a přitom mít metropoli na dosah ruky... Sníte o něčem takovém, ale máte obavy, že nabídek s těmito parametry je jako šafránu? Máte pravdu. Přesto máte šanci na takovém místě bydlet. Seznamte se s projektem Zelený Zlonín, jehož výstavba probíhá 7 km severozápadně od Prahy. Kombinace příjemného prostředí, unikátních technologií a technických řešení domů se již nyní jeví jako neodolatelná.

Občanská vybavenost Zlonína vás příjemně překvapí

Developerský projekt Zelený Zlonín je situován do Zlonína – menší obce, která se nachází cca 15 minut od rušného centra hlavního města. Budoucím obyvatelům však nebude chybět vůbec nic. Občanská vybavenost Zlonína je na velmi dobré úrovni a nachází se zde mateřská i základní škola, umělecká škola, obchody o restaurace. Na své si přijdou také milovníci golfu – místní hřiště uspokojí i náročnější hráče. Erudovaní odborníci staví novostavby u Prahy s ohledem na cenovou dostupnost i životní prostředí. Projekt počítá s výstavbou cca stovky domků v pasivním standardu. Toho bude dosaženo například:
  • hybridní fotovoltaickou elektrárnou, jejíž výhoda spočívá v kumulaci nevyužité energie a jejím pozdějším využitím (např. při vaření, svícení, sprchování apod.). Plně nabité akumulátory jsou zároveň schopny ohřát vodu.
  • zásobníkem pro ohřev teplé vody napojeným na tepelné čerpadlo vzduch/vzduch,
  • inteligentní vzduchotechnikou na bázi rekuperace vzduchu (výrazně snižuje tepelné ztráty při větrání).

Proč bydlet v pasivní stavbě?

Obecné výhody bydlení v pasivním domě jsou zjevné. Oproti běžnému řešení ušetříte až 90 % energií. Kromě extrémně nízkých nákladů na energie stojí za zmínku i vyšší komfort bydlení, antialergenní prostředí, minimální teplotní rozdíly v místnostech, stálý přívod čerstvého vzduchu a v neposlední řadě rostoucí hodnota nemovitosti. Pokud se vám bydlení u Prahy zamlouvá, příliš dlouho neváhejte - některé domy jsou již rezervované. Měli byste vědět, že si z ceny domu můžete odečíst až 450 000 Kč formou nárokové dotace Zelená úsporám!

Publikováno: 20. 04. 2018

Kategorie: Reality

Autor: Adam

Tagy: pasivní domy za prahou | zelený zlonín