Bez střešního okna se v podkroví neobejdete
Obsah článku:
Pokud jste se rozhodli pro rekonstrukci podkrovní části rodinného domu, zřejmě přemýšlíte i nad tím, jak přivést do interiéru dostatek přirozeného světla. Ideální volbou jsou střešní okna, která v současné době existují v několika variantách.
Pusťte do tmavých střešních prostorů trochu slunce. Střešní okno má však mnohem více funkcí. Dále ještě slouží pro větrání a poskytnutí výhledu.
Kolik oken je potřeba?
Odpověď na danou otázku je individuální, nicméně obecně se uvádí, že prosklená plocha oken by měla tvořit alespoň 10 % místnosti. Při navrhování doporučujeme obrátit se na bytové architekty, kteří vám pomohou zohlednit veškeré souvislosti. Střešní okna se dají různě kombinovat, například nainstalovat dvě vedle sebe, nad sebe a podobně. V každém případě se ohlížejte i na vzhled místnosti či její tvar.Plastová či dřevěná střešní okna?
Vybrat si můžete ze dvou materiálů - plast a dřevo. Obě varianty mají něco do sebe. Dřevěná střešní okna jsou ošetřena ředitelným lakem, jenž zajištuje potřebnou ochranu před nepřízní počasí. Prodejci střešních oken mají v nabídce také verze z plyuretanu a s dřevěným jádrem. Jedná se o bezúdržbová okna, která nachází uplatnění zejména v místech, kde je zaznamenána vyšší vlhkost. Samozřejmě nechybí ani klasika, tedy plastová střešní okna, která jsou v posledních letech nejžádanější. Možnosti jsou dnes opravdu neomezené. Vybrat si můžete i ze dvou způsobů ovládání, které může být buď manuální, nebo elektrické na dálkové ovládání. Jestliže hledáte odborníka na střešní okna, doporučujeme oslovit společnost vystupující pod názvem Střešní okna Roto, která se při rekonstrukci a modernizaci jakékoliv nemovitosti stane vaší pravou rukou. Pyšní se dlouholetou praxí a výsledky její práce jsou opravdu perfektní.Publikováno: 31. 07. 2018
Kategorie: Stavba a rekonstrukce