Rekonstrukce domu

Bez střešního okna se v podkroví neobejdete

Pokud jste se rozhodli pro rekonstrukci podkrovní části rodinného domu, zřejmě přemýšlíte i nad tím, jak přivést do interiéru dostatek přirozeného světla. Ideální volbou jsou střešní okna, která v současné době existují v několika variantách.

Pusťte do tmavých střešních prostorů trochu slunce. Střešní okno má však mnohem více funkcí. Dále ještě slouží pro větrání a poskytnutí výhledu.

Kolik oken je potřeba?

Odpověď na danou otázku je individuální, nicméně obecně se uvádí, že prosklená plocha oken by měla tvořit alespoň 10 % místnosti. Při navrhování doporučujeme obrátit se na bytové architekty, kteří vám pomohou zohlednit veškeré souvislosti. Střešní okna se dají různě kombinovat, například nainstalovat dvě vedle sebe, nad sebe a podobně. V každém případě se ohlížejte i na vzhled místnosti či její tvar.

Plastová či dřevěná střešní okna?

Vybrat si můžete ze dvou materiálů – plast a dřevo. Obě varianty mají něco do sebe. Dřevěná střešní okna jsou ošetřena ředitelným lakem, jenž zajištuje potřebnou ochranu před nepřízní počasí. Prodejci střešních oken mají v nabídce také verze z plyuretanu a s dřevěným jádrem. Jedná se o bezúdržbová okna, která nachází uplatnění zejména v místech, kde je zaznamenána vyšší vlhkost. Samozřejmě nechybí ani klasika, tedy plastová střešní okna, která jsou v posledních letech nejžádanější.

Možnosti jsou dnes opravdu neomezené. Vybrat si můžete i ze dvou způsobů ovládání, které může být buď manuální, nebo elektrické na dálkové ovládání.

Jestliže hledáte odborníka na střešní okna, doporučujeme oslovit společnost vystupující pod názvem Střešní okna Roto, která se při rekonstrukci a modernizaci jakékoliv nemovitosti stane vaší pravou rukou. Pyšní se dlouholetou praxí a výsledky její práce jsou opravdu perfektní.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba plastových oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení v Praze? Prohlédněte si připravované etapy oblíbených bytových projektů od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.