Nemůžete zabrat? Vyměňte matraci!

Také si už nemůžete vzpomenout, kdy jste se naposledy pořádně vyspali? Nemáme na mysli pěti či šestihodinový spánek, během kterého se pětkrát probudíte, ale naopak ničím nerušenou siestu, na jejímž konci se cítíte jako znovuzrození. Nepamatujete si? V tom případě byste se měli nad svým spánkem vážně zamyslet a odstranit všechny faktory, které snižují jeho kvalitu. V posteli strávíme přibližně třetinu života , což je dost na to, abychom spánku věnovali dostatečnou pozornost. To, jak se vyspíme, ovlivňuje především místo, kde spíme a samozřejmě i to, na čem spíme. Jak je to dlouho, co jste si pořídili novou matraci?

Ložnice by měla vypadat k světu

Většina z nás svou ložnici poněkud zanedbává a nepovažuje její zvelebování za důležité. Opak je však pravdou, kvalita spánku se přímo úměrně odráží od toho, jak vypadá místnost, ve které spíme. Nevíte-li si rady s výběrem vhodné barvy, proveďte malý test. Namalujte si na stěně menší čtverec a po zaschnutí se s ním pokuste sžít. Pokud je vám barva příjemná, domalujte s ní i zbytek interiéru. Počítejte s tím, že barva ovlivní tepelné vnímání a to až o 7°C. Právě z tohoto důvodu doporučují odborníci studené barvy do ložnic, které jsou orientovány na jih a naopak teplé do místností orientovaných na sever. S barvou stěny slaďte barvu nábytku a dekorací – z neútulného kutlochu, který sloužil jako noclehárna poslední kategorie, bude rázem poklidná oáza, ze které se nebudete chtít hnout.

Víte, na čem spíte?

Až dáte do pořádku interiér, přijde na řadu matrace. V prvé řadě si je třeba uvědomit, že se na ni nevyplácí šetřit. Kvalitní zdravotní matrace vydrží i deset let a v konečném součtu vás vyjde levněji, než pravidelné obměny proleželých matrací mrzké kvality. Doporučujeme matrace DORMEO, které jsou k mání v širokém spektru variant. DORMEO vyrábí matrace z nejmodernějších materiálů a to ve všech stupních tvrdosti. Velmi oblíbené jsou oboustranné matrace, které lze otočit v závislosti na tom, zda chcete spát na tvrdším či naopak měkčím povrchu. Pokud si nevíte rady, jak vybrat matraci, přečtěte si několik odborných rad, které má prodejce na svém webu.

Publikováno: 13. 08. 2012

Kategorie: Interiér

Autor: Adam

Tagy: matrace | matrace dormeo | zdravé spaní | zdravotní matrace