Ložnice

Nemůžete zabrat? Vyměňte matraci!

Také si už nemůžete vzpomenout, kdy jste se naposledy pořádně vyspali? Nemáme na mysli pěti či šestihodinový spánek, během kterého se pětkrát probudíte, ale naopak ničím nerušenou siestu, na jejímž konci se cítíte jako znovuzrození. Nepamatujete si? V tom případě byste se měli nad svým spánkem vážně zamyslet a odstranit všechny faktory, které snižují jeho kvalitu. V posteli strávíme přibližně třetinu života , což je dost na to, abychom spánku věnovali dostatečnou pozornost. To, jak se vyspíme, ovlivňuje především místo, kde spíme a samozřejmě i to, na čem spíme. Jak je to dlouho, co jste si pořídili novou matraci?

Ložnice by měla vypadat k světu

Většina z nás svou ložnici poněkud zanedbává a nepovažuje její zvelebování za důležité. Opak je však pravdou, kvalita spánku se přímo úměrně odráží od toho, jak vypadá místnost, ve které spíme. Nevíte-li si rady s výběrem vhodné barvy, proveďte malý test. Namalujte si na stěně menší čtverec a po zaschnutí se s ním pokuste sžít. Pokud je vám barva příjemná, domalujte s ní i zbytek interiéru. Počítejte s tím, že barva ovlivní tepelné vnímání a to až o 7°C. Právě z tohoto důvodu doporučují odborníci studené barvy do ložnic, které jsou orientovány na jih a naopak teplé do místností orientovaných na sever. S barvou stěny slaďte barvu nábytku a dekorací – z neútulného kutlochu, který sloužil jako noclehárna poslední kategorie, bude rázem poklidná oáza, ze které se nebudete chtít hnout.

Víte, na čem spíte?

Až dáte do pořádku interiér, přijde na řadu matrace. V prvé řadě si je třeba uvědomit, že se na ni nevyplácí šetřit. Kvalitní zdravotní matrace vydrží i deset let a v konečném součtu vás vyjde levněji, než pravidelné obměny proleželých matrací mrzké kvality. Doporučujeme matrace DORMEO, které jsou k mání v širokém spektru variant. DORMEO vyrábí matrace z nejmodernějších materiálů a to ve všech stupních tvrdosti. Velmi oblíbené jsou oboustranné matrace, které lze otočit v závislosti na tom, zda chcete spát na tvrdším či naopak měkčím povrchu. Pokud si nevíte rady, jak vybrat matraci, přečtěte si několik odborných rad, které má prodejce na svém webu.

Přidat komentář

Klikni a přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.