Rekonstrukce domu

Na co se připravit při rekonstrukci nemovitosti

Bydlíte v rodinném domku nebo v bytě, a téměř vše, co kolem sebe vidíte, pamatuje ještě vaše dětství? Některá zařízení dosluhují, jiná vypadají skutečně opotřebovaně, interiér by potřeboval nový kabát i spoustu oprav? Je důležité se doma cítit dobře, a tak se co nejdřív rozhodněte pro razantní rekonstrukci.

Při rekonstrukci mějte finanční rezervu

Rekonstrukce domu bývá finančně náročná, a tak si na ni lidé půjčují z banky. Počítejte s tím, že vás vždy něco překvapí, proto mějte finanční rezervu. Pokud vás čeká „jen“ výměna oken, výmalba, pořízení nového vybavení, jako třeba kuchyňské linky, podlahových krytin, světel, obývací stěny atd., bude potřeba peněz nižší, než když vás čeká i výměna elektrických rozvodů, rozvodů vody…

Zjistěte si předem, kde můžete bourat, a kde ne

V bytech, hlavně těch betonových, není příliš mnoho možností, jak byt dispozičně změnit. Maximálně jde zazdít dveře např. v obýváku, kde bývají dvoje, a získat tak prostor např. pro velkou sedačku. To ale neznamená, že rekonstrukce bytu není nákladná. Často zde lidé rekonstruují koupelnu a WC, ještě stále je v mnoha bytech sádrokartonové jádro.

Informujte sousedy, buďte ohleduplní

Ať už v domcích či bytech je slušnost informovat sousedy a omluvit se za případný hluk a diskomfort, který jim budete chtě-nechtě pár týdnů či měsíců působit. Zvláště v bytech se hluk velmi nese do okolních bytů, při bourání a vrtání pak celým panelákem. Hlučné práce dělejte, pokud to jde v době, kdy lidé většinou nespí. Máte v paneláku výtah? Neblokujte jej příliš dlouho v kuse. Nechte vždy prostoj, aby se mohli lidé dostat domů nebo ven, zvláště maminky s kočárky, nebo staří lidé.

Jak na rekonstrukci domu nebo bytu, aby akce dopadla zdárně a co nejrychleji? Hlavně s optimismem, nadhledem a kusem zapálení pro věc.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Vchodové dveře na míru

Odolné vchodové plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení? Prohlédněte si připravované novostavby Praha 6 od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.