Zahrada a rostliny

Zasklení zimních zahrad

Ten kdo plánuje stavbu zimní zahrady, neměl by podcenit zejména volbu dodavatele. Výroba zimních zahrad je dosti náročná zejména finančně, proto kvalitní dodavatel je zárukou úspěchu. Na trhu lze vybírat z řady dodavatelů, ale jak vybrat toho pravého? Zkuste například prozkoumat internet a podívat se na recenze.

Existuje široká nabídka konstrukcí a zasklení a právě ten kdo se sám nedokáže vyznat v této široké nabídce, si musí nechat poradit od odborníků. V tomto článku se zaměříme na zasklení zimních zahrad, jaké zasklení zvolit, aby nám zimní zahrada dělala radost a nebyly s ní žádné zbytečné starosti navíc.

Kvalitní sklo v zimní zahradě je jeden z nejdůležitějších prvků pro její správné fungování. Sklo do zimních zahrad musí mít zejména dobré tepelně-izolační vlastnosti, které zajistí teplo. K tomuto účelu jsou určená dvojskla nebo trojskla, která jsou charakteristická nízkou hodnotou součinitele prostupu tepla.

Další roli hraje také tzv. solární faktor, ten určuje, kolik sluneční energie sklo pustí do zimní zahrady. Kdo chce v zimní zahradě maximálně využít solárních zisků, by měl vybírat sklo s vysokým solárním faktorem. Naopak ten, kdo nechce, aby zimní zahrada byla zbytečně přehřívána, tak by měl zvolit speciální protisluneční skla, to jsou skla, která mají nízký solární faktor. Kompromisem pak může být kombinace skla, které má vysoký solární faktor a stínících systémů, to jsou například markýzy nebo screenové clony.

Zasklení v zimní zahradě by nijak nemělo ohrozit bezpečí jak dospělých, tak dětí. K tomuto účelu je proto ideální, když vnitřek zasklení je opatřen bezpečnostním lepeným sklem, které zaručí, že v případě nárazu a následného rozbití se nevysype.

Která zasklení nejsou vhodná do zimní zahrady

Zimní zahrady by neměly být opatřeny polykarbonátovým zasklením. Jeho minusy spočívají v barevné nestálosti a také u něho často dochází ke kondenzaci vlhkosti uvnitř komůrek. Tyto komůrky poté způsobují vznik plísně. Dalšími nevhodnými skly jsou skla jednoduchá, která mají špatné izolační vlastnosti, tato okna jsou vhodná spíše pro jednoduché zasklení různých přístřešků či pergol.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Vchodové dveře na míru

Odolné vchodové plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení? Prohlédněte si připravované novostavby Praha 6 od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.