Konec žehlení, aneb vybíráme sušičku

Žehlení prádla sice nepatří k fyzicky náročným domácím pracím (nebereme-li ohled na bolest zad, kterou si způsobíme dlouhým předklonem), ale zabere poměrně dost času. Vyžehlit „velké prádlo“ od čtyřčlenné rodiny, už nějakou tu hodinku potrvá. Právě z tohoto, a ještě několika dalších důvodů, se u většiny hospodyněk zabydlují sušičky. Věrní společníci zvládají daleko více věcí, než jen obyčejné sušení. Pokud o sušičce vážně uvažujete i vy, poradíme vám, na co si dát pozor a čím se řídit při jejím výběru.

Více času a jemnější prádlo

Hlavním důvodem, který nás motivuje ke koupi sušičky, je časová úspora. Moderním přístrojům stačí pouhé dvě hodiny na to, aby připravily prádlo na žehlení a uložení do šatníku. Pozor, moderní textilie dokonce není třeba žehlit vůbec. Dalším, neméně důležitým pozitivem, je šetrnost vůči textilním vláknům. Jestliže jste již měli možnost porovnat hebkost prádla, které bylo vysušeno v sušičce a prádla, které uschlo na balkóně, patrně jste si rozdílu všimli již na první dotek. Proces sušení v sušičce končí v momentě, kdy je prádlo optimálně vlhké. Nedojde k přesušení tkaniny a oděvy se nosí příjemně i bez toho, aniž by byla použita aviváž. Právě proto bývá sušička prádla neodmyslitelnou součástí domácnosti lidí s citlivou pokožkou a alergiemi.

Která sušička je ta nej?

Nemůžete se rozhodnout, zda zakoupit o něco levnější ventilační sušičku, nebo výkonnější a praktičtější kondenzační sušičku? Do bytů je vhodnější kondenzační alternativa, protože si sama poradí s vlhkostí a není třeba řešit odtah vlhkosti ven do světlíku či větrací šachty. Mezi nejoblíbenější výrobce patří Whirlpool, který se může pochlubit funkcí 6.smysl. Hledáte-li ideální poměr mezi cenou a výkonem a zároveň si potrpíte na moderní design, pak jsou sušičky Whirlpool jasnou volbou.

Publikováno: 30. 08. 2012

Kategorie: Elektronika

Autor: Adam

Tagy: sušička | sušička na prádlo | sušička whirlpool | výhody sušičky