Interiér

Moderní obývací pokoj podle feng-šuej

V obývacím pokoji se musíte cítit dobře, jinak neplní svůj účel. Pokud se již delší dobu necítíte ve své kůži, hledejte možnou příčinu ve špatné životní energii. Někdy přitom stačí, když přesunete nábytek na jiné místo, vyměníte dekorace nebo změníte barevné pojetí interiéru. V následujících řádcích vám prozradíme, jak by měl vypadat obývací pokoj podle feng-šuej.

Alfou a omegou učení feng-šuej jsou čistota a úklid. Podle odborníků hrají roli i materiály. Je-li to ve vašich finančních možnostech, nešetřete na nábytku a pořiďte si kvalitní vybavení, ideálně z přírodních materiálů. Obavy z bankrotu však nejsou na místě, protože jedním z principů feng-šuej je vzdušnost a dostatek prostoru. V praxi to znamená, že si vystačíte s tím nejnutnějším. Třeba s jednodušší obývací stěnou, která se skládá z několika polic a skříněk.

Vezmete-li filosofii feng-šuej opravdu vážně, pořiďte si nábytek a doplňky s oblými hranami. Tím zajistíte, aby energie volně proudila. Harmonickou atmosféru spolehlivě navodí pokojová fontána nebo kameny s tekoucí vodou. Netradiční prvek přinese do vašeho obývacího pokoje žádané zpestření.

Feng-šuej se vyznačuje jemnými a hřejivými tóny. K nejlepším kombinacím patří hnědá-krémová, oranžová-krémová či bílá-žlutá. Vyhnout byste se měli přemíry modré, která ochlazuje a stahuje dolů.

Klíčové je správné rozmístění nábytku. Sedací souprava by měla být umístěna tak, aby nikdo neseděl zády ke dveřím. Přímo proti dveřím by neměl stát ani stůl. Umístíte-li na něj živou rostlinu, podpoříte rok energie.

Nedílnou součástí obývacího pokoje podle feng-šuej jsou doplňky. Skvělou volbu představují rodinné fotografie. Celkovou atmosféru umocníte pomocí závěsů, přičemž platí, že delší a těžší jsou lepší.

Rozhodnete-li se pro nákup nového nábytku a vybavení, bude se vám hodit tip na místo, kde najdete spoustu inspirace. Zamiřte na Biano.cz a vyberte si!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba plastových oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení? Prohlédněte si připravované novostavby Praha 6 od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.