Několik zaručených rad pro zdravý spánek

Zápolíte s častými migrénami a bolestmi páteře? Cítíte se nesví, věčně unavení a upadáte do depresí? Všechny tyto neduhy mohou mít společný původ – nezdravý spánek. Je alarmující, kolik z nás nedodržuje zásady zdravého spánku a tím si nevědomky ničí zdraví. Mezi nejčastější prohřešky nepatří jen spánkový deficit, ale i nevhodné prostředí, nepravidelné a přerušované spaní a samozřejmě i nekvalitní matrace. Zamyslete se proto nad tím, jak spíte a učiňte několik radikálních změn. Uvidíte, že se již za velmi krátkou dobu budete cítit mnohem lépe.

Jak dlouho trvá ideální spánek?

Na tuto otázku bohužel nelze často odpovědět. Každý člověk vnímá únavu jinak a podle některých odborníků bychom měli spát tak dlouho, dokud se sami neprobudíme. Pro většinu z nás je bohužel příliš dlouhý spánek nereálný a proto bychom se měli maximálně soustředit na jeho kvalitu. Méně hodin vydatného a kvalitního spánku je pro organismus prospěšnější než delší, ale nezdravý spánek. Pokud bychom délku ideálního spánku přeci jen chtěli zobecnit, trval by v rozmezí 6 až 7 hodin. Méně než 5 hodin spánku vede k deficitu a více než 10 hodin naopak spí jedinci, kteří trpí určitými zdravotními problémy.

Usíná se vám dobře?

Prostředí, ve kterém spíme, má na kvalitu spánku významný vliv. Svou roli hraje nejen celkové pojetí interiéru (sladění barev a dekorací), ale i hluk, který se do ložnice line z ulice. Máte-li možnost, situujte ji do nejméně hlučné části bytu. Pokud vás hluk obtěžuje natolik, že skutečně nemůžete „zabrat“, zvažte výměnu oken. Existují speciální protihluková skla, která váš problém vyřeší jednou pro vždy.

Víte, na čem spíte?

Ať už ke spánku uléháte v sebeklidnějším a tichém prostředí, nikdy nedosáhnete skutečně kvalitního spánku bez pořádné matrace. Spíte-li na proleželé válendě, kterou jste si pořídili někdy před deseti lety, rozbijte prasátko a upalujte do nejbližší prodejny s potřebami pro zdravý spánek. Nebo ještě lépe – nikam nechoďte a vyberte si novou matraci ve specializovaném e-shopu prospanek.cz. Z široké nabídky matrací si vybere opravdu každý a díky častým akcím a slevám navíc výrazně ušetříte. Matraci budete mít doma do 48 hodin a o poštovné se starat nemusíte – je zcela zdarma. Nevíte-li si s výběrem matrace rady, obraťte se na online podporu. Vyškolení operátoři vám vždy rádi poradí a nasměrují vás na nejvhodnější produkt.