Skvělé tipy

Nedostatek světla v interiéru hravě vyřeší světlovody

Nedostatek světla v interiéru je nejen nepraktický, ale podle odborníků také nepříznivý pro lidskou psychiku. Možná se s ním potýkáte i vy a snažíte se problém vyřešit větším množstvím umělého osvětlení. Ani to ovšem přirozené světlo nenahradí, ale přesto existuje jiný způsob, jak do objektu světlo dostat. A to i do zákoutí, která byla architektem odsouzena k věčné temnotě. Říkají vám něco světlovody?

Světlovod je zařízení, které má nelehký úkol – přivést dostatek denního světla do místností bez oken či světlíků. Skládá se z kopule, která je umístěna na střeše nebo fasádě budovy, tubusu s reflexní vrstvou a difuzéru, který přivedené světlo rovnoměrně rozptyluje do místnosti. Jde o poměrně jednoduchý, ale velmi efektivní systém, který nachází využití i v průmyslových objektech, a jiných stavbách, kde jsou vysoké požadavky na dostatek přirozeného světla. A kde je háček?

Hlavní problém spočívá v samotném výběru zařízení. Chcete-li, aby byla funkčnost světlovodů stoprocentní, nesnažte se na nich za každou cenu ušetřit. Levné a méně kvalitní světlovody nedokáží přivést dostatek světla, kopule brzy zežloutnou a zkreslují barvy a v tubusech dochází ke kondenzaci vody. Během zimy dochází k nadměrnému úniku tepla a v létě zase k přehřívání…

V čem jsou světlovody Lightway vyjímečné a proč jsou dražší než konkurence?

A právě proto jsou velmi oblíbené světlovody Lightway, které jsou sice o 20 – 30 % dražší než konkurence, ale v konečném součtu vám ušetří spoustu starostí i peněz. Systém Lightway se chlubí kopulí z českého kříšťálu, na které se, na rozdíl od plastových, nepřichytávají nečistoty a prach. Časem nežloutne a během deště se sama omyje. Světlo propouští nezkresleně a to po desítky let stejně.

Unikátní je i tubus, který na rozdíl od běžných flexibilních tubusů (přivádí cca 10 % denního světla) a tubusu s nalepenou odraznou folií (přivádí cca 50 % denního světla) přivádí do interiéru až 98 % denního světla, které do něj vstupuje. Jde o patentovaný systém, který vaše bydlení prosvítí i v zimě při zamračené obloze.

Difuzéry jsou ze sodnodraselného skla, které nestárne a nezkresluje barvy jako plast. Rozdíl je vidět na první pohled.

Za pozornost stojí také patentovaný systém Lightway Blue Performance, který zabraňuje všem zmíněným neduhům (vytékání vody do interiéru, přehřívání, úniky tepla…).

Pokud vás možnost, jak účinně prosvětlit bydlení, zaujala, přečtěte si o světlovodech Lightway přímo na webu výrobce (www.lightway.cz). Společnost disponuje vlastním oddělením, které se zabývá poradenstvím a odbornou montáží a zaručuje tak kompletní servis.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.