Rekonstrukce domu

Výhody a nevýhody lehkých střešeních krytin

Čeká vás rekonstrukce střechy nebo vybíráte střešní krytinu pro novostavbu? Výběr správné střešní krytiny je naprosto zásadní a pokud chcete, aby vám nová střecha dobře sloužila, neměli byste nic uspěchat. Možná jste při hledání narazili na takzvané lehké střešní krytiny a zaujaly vás jejich výhody oproti tradičním taškám a dalším typům střešních krytin. Za nás jde o velmi dobrou volbu a to především v případě, že chcete odlehčit celkovému zatížení střechy. Musíte ale počítat i s několika nevýhodami. Zajímá vás, co vám mohou lehké střešní krytiny nabídnout a na co se naopak připravit?

Mezi největší výhody lehké střešní krytiny patří již zmiňované odlehčení střechy. Lehké střešní krytiny mají nízkou váhu, jejich instalace je jednoduchá a velmi rychlá. Jistě vás potěší i široké spektrum nabízených tvarů a možnost kombinace s takřka libovolným odstínem (v případě plechové krytiny).

A jak je to s nevýhodami? Pokud disponujete velmi omezeným rozpočtem, zřejmě vás nepotěšíme. Cena lehkých střešních krytin je vyšší než cena běžných střešních tašek. Trvanlivý nátěr je méně odolný a budete-li chtít zachovat trvale pěkný vzhled střechy, nevyhnete se pravidelné údržbě. A neměli bychom zapomínat ani na větší hlučnost při dešti, horší odvětrávání plechových plátů a s ním související kondenzace vody. Posledním negativem jsou špatné tepelně-izolační vlastnosti, kterým lze předejít zateplením střechy.

Překvapení za závěr – betonové tašky lehkou střešní krytinu spolehlivě nahradí

Výše uvedená negativa vás možná od lehkých střešních krytin odradí, ale nemusíte zoufat. Existuje alternativa, která nedostatky eliminuje – betonové tašky.

Překvapení je na místě, málokdo by beton pokládal za mnohem lepší řešení, ale opak je pravdou. Chcete-li se dozvědět vše o výhodách betonových střešních tašek, podívejte se na webové stránky tradičního českého výrobce MEDITERRAN. Obrovská nabídka předčí vaše očekávání.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.