Rekuperační jednotky doma zajistí opravdu čerstvý vzduch

A nejen doma. O rekuperaci je vhodné uvažovat všude, kde trávíte mnoho času. Všude si totiž zasloužíte dýchat čerstvý vzduch bez pylů, alergenů, drobných částeček prachu a dalšího znečištění, které vám běžně proudí dovnitř, pokud otevřete okno. Větrání s otevřeným oknem už totiž odzvonilo. Touha po čerstvém vzduchu je obvykle hlavním důvodem, proč si lidé pořizují rekuperační jednotky. Důvodů však může být více, rekuperace do vašeho života přinese několik dalších významných výhod.

Ušetřete za vytápění díky předehřátému vzduchu

Jak doma větráte v současné době? Pravděpodobně prostě otevřete okno. Je to fajn, ale za prvé si tak dovnitř pouštíte vzduch i se všemi nečistotami, za druhé si v horku pouštíte teplý vzduch a v zimě zase studený. Teplotu pak musíte vyrovnat topením nebo klimatizací, což stojí peníze. Rekuperace vzduchu tuto nevýhodu odstraňuje. Odebírá vzduch zevnitř a nasává ten venkovní. V zimě je studený vzduch zvenčí předehřátý tím teplým zevnitř. V létě ho může zase ochlazovat. Díky tomu ušetříte za vytápění (případně klimatizaci) nemalé částky, mluví se o 60-70 % nákladů.

Rekuperace vás zbaví i plísní na zdi a radonu

Tím však výhody rekuperace do bytu nekončí. Dalším plusem je například to, že vás zbaví plísní na zdech. Udržuje stálou teplotu vzduchu i vlhkost a plísně pak nemají šanci. Šanci nemá ani radon unikající z podlaží. Jak se vzduch pravidelně vyměňuje, rekuperace ho prostě odfiltruje. Dnešní rekuperační jednotky jsou dost pokročilé, odvedou z domu pach z kuchyně i po lakování nehtů, zároveň vaši domácnost zbaví také bakterií a virů vznášejících se ve vzduchu. A kolik takové řešení stojí? Podívejte se na rekuperace Aldes, tato firma je v Česku osvědčená. Nezapomeňte vzít v úvahu i to, že odměnou za počáteční investici vám budou peníze ušetřené za vytápění.

Publikováno: 23. 09. 2020

Kategorie: Ostatní

Autor: Adam