Energie

Rekuperační jednotky doma zajistí opravdu čerstvý vzduch

A nejen doma. O rekuperaci je vhodné uvažovat všude, kde trávíte mnoho času. Všude si totiž zasloužíte dýchat čerstvý vzduch bez pylů, alergenů, drobných částeček prachu a dalšího znečištění, které vám běžně proudí dovnitř, pokud otevřete okno. Větrání s otevřeným oknem už totiž odzvonilo.

Touha po čerstvém vzduchu je obvykle hlavním důvodem, proč si lidé pořizují rekuperační jednotky. Důvodů však může být více, rekuperace do vašeho života přinese několik dalších významných výhod.

Ušetřete za vytápění díky předehřátému vzduchu

Jak doma větráte v současné době? Pravděpodobně prostě otevřete okno. Je to fajn, ale za prvé si tak dovnitř pouštíte vzduch i se všemi nečistotami, za druhé si v horku pouštíte teplý vzduch a v zimě zase studený. Teplotu pak musíte vyrovnat topením nebo klimatizací, což stojí peníze.

Rekuperace vzduchu tuto nevýhodu odstraňuje. Odebírá vzduch zevnitř a nasává ten venkovní. V zimě je studený vzduch zvenčí předehřátý tím teplým zevnitř. V létě ho může zase ochlazovat. Díky tomu ušetříte za vytápění (případně klimatizaci) nemalé částky, mluví se o 60-70 % nákladů.

Rekuperace vás zbaví i plísní na zdi a radonu

Tím však výhody rekuperace do bytu nekončí. Dalším plusem je například to, že vás zbaví plísní na zdech. Udržuje stálou teplotu vzduchu i vlhkost a plísně pak nemají šanci. Šanci nemá ani radon unikající z podlaží. Jak se vzduch pravidelně vyměňuje, rekuperace ho prostě odfiltruje. Dnešní rekuperační jednotky jsou dost pokročilé, odvedou z domu pach z kuchyně i po lakování nehtů, zároveň vaši domácnost zbaví také bakterií a virů vznášejících se ve vzduchu.

A kolik takové řešení stojí? Podívejte se na rekuperace Aldes, tato firma je v Česku osvědčená. Nezapomeňte vzít v úvahu i to, že odměnou za počáteční investici vám budou peníze ušetřené za vytápění.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba plastových oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení? Prohlédněte si připravované novostavby Praha 6 od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.