Interiér

Na co si dát pozor při výběru lustru?

Perfektní atmosféry a osobitého prostředí v interiéru docílíte pomocí vhodně zvoleného osvětlení. Ve většině místností představuje hlavní zdroj světla lustr. V následujících řádcích vám prozradíme, jak ho správně vybrat a na co si dát pozor.

Světlo z umělého zdroje musí odpovídat určitým estetickým a technickým požadavkům. Mezi estetické patří kvalitní materiály, účelovost, požadovaný efekt světla a vhodné umístění. Mezi technické požadavky patří barva, stabilita a intenzita světla.

Obývací pokoj

Zcela zásadní je správný rozměr lustru. Zdroje světla pro lustry do obýváku by měly mít výkon 20W/m2. V obývacím pokoji by neměl chybět ani doplňkový zdroj světla – stojací lampy nebo nástěnné svítidlo. Platí, že čím tmavší nábytek v obývacím pokoji je, tím více světla barva pohltí.

Kuchyně

Zdroje světla pro lustry do kuchyně by měly mít intenzitu 15 – 20 W/m2. Ideálním řešením je klasický závěsný lustr nad jídelním stolem. V části kuchyně, kde se nachází pracoviště (tedy kuchyňský linka a pracovní stůl) zvolte zdroje světla s větší intenzitou.

Ložnice

Lustry do ložnice si vystačí se zdroji světla s menším výkonem 10 – 15 W/m2, což platí také pro chodbu. Opět je vhodné přidat doplňková svítidla v podobě nástěnných nebo stolních lamp.

Dětský pokoj

Výběr osvětlení do dětského pokoje je komplikovanější. Nejlepším řešením je rozdělení místnosti na několik částí (hrací, relaxační, pracovní…) a osvětlení jednotlivých částí zdroji o různé intenzitě.

Platí, že čím větší pokoj, tím více svítidel potřebuje. Harmonického celku docílíte pořízením svítidel ve stejném stylu. V případě vyšších stropů volte lustry s delším závěsným řetězem – níže položený lustr vypadá opticky větší.

A kde se po krásných a kvalitních lustrech poohlédnout? Luxusní svítidla všeho druhu najdete na www.svitidla-osvetleni-kaal.cz. Společnost KOLARZ-KAAL PRAGUE je dceřinnou společností renomovaného rakouského výrobce KOLARZ, který patří ke světové špičce téměř 100 let.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.