Interiér

Na co si dát pozor při výběru lustru?

Perfektní atmosféry a osobitého prostředí v interiéru docílíte pomocí vhodně zvoleného osvětlení. Ve většině místností představuje hlavní zdroj světla lustr. V následujících řádcích vám prozradíme, jak ho správně vybrat a na co si dát pozor.

Světlo z umělého zdroje musí odpovídat určitým estetickým a technickým požadavkům. Mezi estetické patří kvalitní materiály, účelovost, požadovaný efekt světla a vhodné umístění. Mezi technické požadavky patří barva, stabilita a intenzita světla.

Obývací pokoj

Zcela zásadní je správný rozměr lustru. Zdroje světla pro lustry do obýváku by měly mít výkon 20W/m2. V obývacím pokoji by neměl chybět ani doplňkový zdroj světla – stojací lampy nebo nástěnné svítidlo. Platí, že čím tmavší nábytek v obývacím pokoji je, tím více světla barva pohltí.

Kuchyně

Zdroje světla pro lustry do kuchyně by měly mít intenzitu 15 – 20 W/m2. Ideálním řešením je klasický závěsný lustr nad jídelním stolem. V části kuchyně, kde se nachází pracoviště (tedy kuchyňský linka a pracovní stůl) zvolte zdroje světla s větší intenzitou.

Ložnice

Lustry do ložnice si vystačí se zdroji světla s menším výkonem 10 – 15 W/m2, což platí také pro chodbu. Opět je vhodné přidat doplňková svítidla v podobě nástěnných nebo stolních lamp.

Dětský pokoj

Výběr osvětlení do dětského pokoje je komplikovanější. Nejlepším řešením je rozdělení místnosti na několik částí (hrací, relaxační, pracovní…) a osvětlení jednotlivých částí zdroji o různé intenzitě.

Platí, že čím větší pokoj, tím více svítidel potřebuje. Harmonického celku docílíte pořízením svítidel ve stejném stylu. V případě vyšších stropů volte lustry s delším závěsným řetězem – níže položený lustr vypadá opticky větší.

A kde se po krásných a kvalitních lustrech poohlédnout? Luxusní svítidla všeho druhu najdete na www.svitidla-osvetleni-kaal.cz. Společnost KOLARZ-KAAL PRAGUE je dceřinnou společností renomovaného rakouského výrobce KOLARZ, který patří ke světové špičce téměř 100 let.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba plastových oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení v Praze? Prohlédněte si připravované etapy oblíbených bytových projektů od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.