Jak vybrat správnou nemovitost

Zdá se vám investování do akcií příliš riskantní, i když budete mít za zády opravdu zkušeného investičního poradce? Hledáte jiný způsob, jak své dosavadní úspory trochu znásobit, aby vám je inflace doslova „nesežrala”? Nabízí se investování do nemovitostí, což si, podle posledních průzkumů, Češi opravdu velice oblíbili. Nabízí se však otázka, jak vybrat správnou nemovitost?

Samozřejmě spočítat si cashflow je nakonec rozhodující. Lidé touží po tom, aby jim nemovitost produkovala peníze, ne aby na ni museli ještě doplácet. Ale také se jim musí líbit a vyhovovat po dalším směrech, nejen po finanční stránce.

Základní informace se dočtete v článku „Jak investovat do nemovitostí“.

Lokalita vítězí

Když si vybíráte nemovitost pro sebe, hledáte takovou, která se nachází v prostředí, které padne vašemu životnímu stylu. Jestliže si plánujete založit rodinu, hledáte takovou nemovitost, jež má v okolí mateřské školy, dětská hřiště a samozřejmě i základní školu pro budoucí roky. Podobně k výběru nemovitosti přistupujte, i když má být ryze investičního charakteru.

Samozřejmě se výběr ideální lokality bude odrážet od toho, na koho konkrétně cílíte. Pokud chcete mít u sebe doma právě rodinu s malými dětmi, školy a hřiště v okolí jsou nutností. Jestliže ale cílíte spíše na mladé, hledejte kavárny, restaurace nebo sportovní haly v okolí nemovitosti.

Dejte na pocit

I když bude nemovitost ryze investičního charakteru, musí být i vám dostatečně příjemná a atraktivní. Pokud se v ní nebudete dobře cítit vy, nebude se v ní dobře cítit ani váš nájemce. Navíc byste ji ani nepronajali, pokud byste jí samotné nevěřili.

V ideálním případě dejte na první tři vteřiny. Této metodě, kterou při koupi nemovitostí využívá nejeden investor se říká test tří sekund a určuje, jestli se do nemovitosti bude nebo nebude investovat. Hlavní je si během tří vteřin odpovědět na otázku, jestli se cítíte komfortně, útulně a dobře v daném bytě nebo domě. Pokud to po třech vteřinách nedokážete určit, nebo pokud se dlouho rozmýšlíte, tato nemovitost nebude pro vás tou pravou.

Autor: Radek Vávra

Publikováno: 11. 01. 2023

Kategorie: Reality

Autor: Adam