Kde hledat inspiraci při navrhování nové kuchyně?

Význam kuchyně v posledních letech výrazně stoupl. Už k ní nepřistupujeme jen jako k místnosti, ve které připravujeme jídlo, ale naopak ji bereme jako plnohodnotnou součást bydlení. Je místem, kde se pravidelně setkáváme se svými nejbližšími a stále častěji si do ní zveme i návštěvy. Kuchyně má tedy nejen praktickou, ale také sociální funkci a podle toho by taky měla vypadat. Jenomže navrhnout ji tak, abyste byli s výsledkem více než jen spokojeni, není tak úplně snadné. Tím spíš, pokud se nespokojíte s katalogovým řešením.

Prostor vás omezí, ale nezastaví

Chcete, aby se vaše nová kuchyně stala opravdovým srdcem domova? V tom případě budete muset zohlednit spoustu požadavků – především na dostatek skladovacích prostor. A to, s ohledem na omezený prostor, není dvakrát jednoduché. Současná nabídka kuchyňských linek a spotřebičů je naštěstí natolik široká, že v ní stoprocentně najdete to správné zařízení. Ať už jsou vaše nároky jakékoliv, nakonec najdete optimální řešení. Při navrhování kuchyně myslete dopředu. Nezapomeňte, že postupem času může množství spotřebičů vzrůst, a proto je vhodné, abyste počítali s určitou rezervní plochou. Zároveň si vybírejte kvalitní materiály, které budou vypadat dobře i po letech. Není nic horšího, než zánovní kuchyňská linka, která vypadá jako po deseti letech intenzivního používání. Investice do kvality se skutečně vyplatí.

Inspiraci najdete na InHaus.cz

A teď to nejdůležitější. Kde hledat inspiraci? Zamiřte na InHaus.cz – unikátní projekt, který nabízí obrovské množství fotografií kuchyní na jednom místě. Na stylu, který vyznáváte, vůbec nezáleží – na webu jsou fotografie kuchyní v moderním, minimalistickém, rustikálním či venkovském stylu. A nejen to, nechybí ani populární kuchyňské ostrůvky, nádobí, barové židle a stoličky. Další slova jsou zbytečná. Na InHaus.cz totiž načerpáte tolik inspirace, jako nikde jinde. Spousta fotografií pochází přímo od prodejců či výrobců a je jen na vás, jestli se je rozhodnete kontaktovat. Tip na závěr: InHaus.cz využijete také při navrhování ostatních místností. Samostatnou kategorii mají jídelny, obývací pokoje, ložnice, koupelny, dětské pokoje, pracovny, šatny i zahrady.

Publikováno: 10. 01. 2015

Kategorie: Interiér

Autor: Adam

Tagy: fotogalerie kuchyně | kuchyně inspirace