Vertikální žaluzie nejen pro efektivní zastínění

Přemýšlíte na tím, který stínící systém by byl do vašeho interiéru nejvhodnější? Existuje celá řada způsobů, jak efektivně regulovat intenzitu světla v místnosti a jedním z nejpopulárnějších stínících systémů jsou vertikální žaluzie. Na rozdíl od venkovních rolet jsou umístěny v interiéru a zastávají několik dalších funkcí. Kromě toho, že efektivně tlumí světlo, dokáží žaluzie regulovat teplotu. Lidé si je pořizují také z estetického hlediska. Hodí se do většiny interiérů a ani ty obyčejné bíle nevypadají špatně. Pojďte se s námi na tento moderní interiérový prvek podívat blíže.

Pryč s otravným sluncem

Ne každá místnost je po celý den vhodně osvětlena. I ve vašem bydlení by se jistě našel pokoj, který je v určitou hodinu prakticky neobyvatelný. Na vině jsou příliš ostré sluneční paprsky (za předpokladu, že není zataženo), které jsou nejen nepříjemné na oči, ale také přílišně místnost prohřívají. Bojovat se slunečními paprsky se dá několika způsoby, při čemž vertikální žaluzie řeší situaci velmi elegantně. Lamely lze velmi jednoduše otáčet a tím regulovat intenzitu slunečního záření. Vertikální žaluzie se také často využívají na úplné zatemnění, například v místnostech, kde se v průběhu dne pouští na plátně film.

Je libo luxusní žaluzie?

Vertikální žaluzie se vyrábí v mnoha různých barevných provedeních. Mezi klasiku patří „obyčejné“ bílé žaluzie, které neurazí, ale většinou ani nenadchnou. Pokud toužíte po opravdu pěkné interiérové dekoraci, vyberte si žaluzie v jiné barvě tak, aby ladily se zbytkem místnosti. Nevýhodou je fakt, že pokud vymalujete stěny na jinou barvu, které s žaluziemi nekoresponduje, budete muset nechat vyměnit i samotné žaluzie. Mezi oblíbené žaluzie patří také ty s potiskem, které vypadají velmi exkluzivně. Decentní a luxusní žaluzie se hodí do kancelářím, případně pracovny.

Co ještě žaluzie umí?

Pokud vás nebaví otáčet lamely ručně řetízkem, nechte si instalovat motor. Budete tak moct vesele regulovat nastavení lamel dálkovým ovládáním. Žaluzie mají ještě další funkci. Tlumí světlo, ale zároveň zabraňují přehřívání interiéru a napomáhají k tepelné pohodě. Nesmíme zapomenout, že vás ochrání před zvědavými pohledy zvenčí a získáte tak neocenitelný pocit soukromí.

Publikováno: 29. 03. 2012

Kategorie: Interiér

Autor: Adam

Tagy: luxusní žaluzie | odstínění | stínící systémy | vertikální žaluzie | žaluzie