Interiér

Vertikální žaluzie nejen pro efektivní zastínění

Přemýšlíte na tím, který stínící systém by byl do vašeho interiéru nejvhodnější? Existuje celá řada způsobů, jak efektivně regulovat intenzitu světla v místnosti a jedním z nejpopulárnějších stínících systémů jsou vertikální žaluzie. Na rozdíl od venkovních rolet jsou umístěny v interiéru a zastávají několik dalších funkcí. Kromě toho, že efektivně tlumí světlo, dokáží žaluzie regulovat teplotu. Lidé si je pořizují také z estetického hlediska. Hodí se do většiny interiérů a ani ty obyčejné bíle nevypadají špatně. Pojďte se s námi na tento moderní interiérový prvek podívat blíže.

Pryč s otravným sluncem

Ne každá místnost je po celý den vhodně osvětlena. I ve vašem bydlení by se jistě našel pokoj, který je v určitou hodinu prakticky neobyvatelný. Na vině jsou příliš ostré sluneční paprsky (za předpokladu, že není zataženo), které jsou nejen nepříjemné na oči, ale také přílišně místnost prohřívají. Bojovat se slunečními paprsky se dá několika způsoby, při čemž vertikální žaluzie řeší situaci velmi elegantně. Lamely lze velmi jednoduše otáčet a tím regulovat intenzitu slunečního záření. Vertikální žaluzie se také často využívají na úplné zatemnění, například v místnostech, kde se v průběhu dne pouští na plátně film.

Je libo luxusní žaluzie?

Vertikální žaluzie se vyrábí v mnoha různých barevných provedeních. Mezi klasiku patří „obyčejné“ bílé žaluzie, které neurazí, ale většinou ani nenadchnou. Pokud toužíte po opravdu pěkné interiérové dekoraci, vyberte si žaluzie v jiné barvě tak, aby ladily se zbytkem místnosti. Nevýhodou je fakt, že pokud vymalujete stěny na jinou barvu, které s žaluziemi nekoresponduje, budete muset nechat vyměnit i samotné žaluzie. Mezi oblíbené žaluzie patří také ty s potiskem, které vypadají velmi exkluzivně. Decentní a luxusní žaluzie se hodí do kancelářím, případně pracovny.

Co ještě žaluzie umí?

Pokud vás nebaví otáčet lamely ručně řetízkem, nechte si instalovat motor. Budete tak moct vesele regulovat nastavení lamel dálkovým ovládáním. Žaluzie mají ještě další funkci. Tlumí světlo, ale zároveň zabraňují přehřívání interiéru a napomáhají k tepelné pohodě. Nesmíme zapomenout, že vás ochrání před zvědavými pohledy zvenčí a získáte tak neocenitelný pocit soukromí.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.