Bezpečnostní prvky pro váš dům? Toto nepodceňujte

Jestli máte vlastní dům, určitě přemýšlíte o bezpečnosti. Asi jako první vás napadne ochrana majetku. Tedy jaké dveře nebo brány si pořídíte, aby se k vám nikdo nedostal. Bezpečnost se ale týká i přímo vás. Domov vás totiž může ohrožovat i uvnitř.

Dřevěná madla pro bezpečí

Když jsme zmínili ohrožení v interiéru, tak začněme zde. Máte-li schodiště, pak je jasné, že musíte mít zábranu, abyste vy či někdo jiný nespadl z velké výšky. K tomu slouží zábradlí. Ovšem pozor, tím to nekončí. I zábradlí musí být z pevných a nekluzkých materiálů, tedy hlavně ta část, které se držíte. Což jsou madla. Vyrábí se spousta druhů, praktická jsou však dřevěná madla, jež nekloužou jako třeba kov. Navíc vypadají vkusně, ideálně se hodí do rustikálního interiéru. Postarají se tak o pohodlné využívání schodiště hlavně i pro ty s menší stabilitou, což jsou senioři či malé děti. Můžete si zvolit madla z různých typů dřeva, praktické je bukové. A lze zvolit madlo s nátěrem, či bez nátěru.

Spolehlivý pohon dvoukřídlé brány

Brána je vstup do vašeho domu. Měla by být spolehlivou ochranou před nezvanými hosty, zároveň ji ale určitě chcete komfortně používat. K tomu slouží pohony, ty se selektují dle typu bran. Máte jednokřídlou, nebo dvoukřídlou? Podívejme se na ten druhý případ, jelikož jde o složitější konstrukci. S ní souvisí i pohon dvoukřídlé brány. Pohony slouží k vašemu pohodlí, abyste nemuseli tahat za brány, zvedat, ukotvit, ohýbat se, dnes ani nemusíte vystoupit z auta, protože existují dálková ovládání. Ta fungují s pomocí přijímače rádiového signálu a vysílače rádiového signálu. Existují nadzemní či podzemní pohony, ty se také vybírají podle rozměru křídla, které bude daný pohon táhnout. Systém se pak skládá z řídící jednotky a pohonu brány. Dnes existuje spousta bezpečnostních prvků. Mezi ně patří fotobuňky pro rozpoznání překážky v průjezdu či výstražný maják. Brána tak nepřivře vás, auto nebo dítě. Podívejte se na nabídku firmy Kovoinox, jež nabízí nejen zmíněná madla či pohony. Firma s mnohaletou tradicí má široké portfolio výrobků.

Publikováno: 26. 06. 2023

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Martina Glosová