Interiér

Maximální požitek z osobní hygieny

Jste na tom s osobní hygienou na štíru a koupelně se vyhýbáte obloukem? Není divu, natěsnat se do mizerně osvětleného umakartového interiéru není nic příjemného. Jenomže je to právě koupelna, ve která začíná i končí den a proto byste ji měli věnovat náležitou pozornost. I staré panelákové jádro lze proměnit ve skutečnou oázu, kterou si doslova zamilujete. Pojďme se spolu podívat na několik základních pravidel, kterých byste se měli při rekonstrukci bytového jádra držet.

Zrušte záchod a získejte více prostoru

Základním kamenem úspěchu je probourání příčky, která odděluje koupelnu od záchodu (nebo snad záchod od koupelny?). Titěrný interiér se rázem nafoukne o tisíc procent. Na problém mohou narazit mnohočetné rodiny, kterým může koupelnozáchod nabourat časový rozvrh. Nemáte-li s tím problém, směle do toho.

Zvětšit můžeme i opticky

Vhodně zvolená dlažba (tedy velikostně i barevně) je dalším z faktorů, které významně ovlivňují, jak se budete v koupelně cítit. Odborníci doporučují světlou dlažbu s maximálními rozměry 20×20 cm – ta prostor opticky zvětší, případně rozdělí (různé kombinace tvarů dlaždiček). Podlaha může být tmavší a okolí umyvadla, vany a dalších prvků může být doplněno populární mozaikou.

Všechno ven!

Vaše koupelna je rázem větší, ale stále jste nedosáhli kýženého výsledku? Pozorně se po ní rozhlédněte a položte si otázku, zda v ní skutečně musí být pračka (není pro ni místo v komoře?), skříňka (těch pár věcí se dá rozmístit po poličkách) a podobně.

Vana nebo sprchovací kout?

Příznivci horkých lázní se vany jen tak nevzdají. Sprchovací kout je však mnohem kompaktnější a sprchování hygieničtější. Jak z toho ven? Mnoho výrobců nabízí kombinované sprchové kouty, které uspokojí obě skupiny. Rozhodnete-li se pro vanu, volte rohovou alternativu, která zabere mnohem méně místa, než klasické obdélníkové vany.

Přidat komentář

Klikni a přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.