Maximální požitek z osobní hygieny

Jste na tom s osobní hygienou na štíru a koupelně se vyhýbáte obloukem? Není divu, natěsnat se do mizerně osvětleného umakartového interiéru není nic příjemného. Jenomže je to právě koupelna, ve která začíná i končí den a proto byste ji měli věnovat náležitou pozornost. I staré panelákové jádro lze proměnit ve skutečnou oázu, kterou si doslova zamilujete. Pojďme se spolu podívat na několik základních pravidel, kterých byste se měli při rekonstrukci bytového jádra držet.

Zrušte záchod a získejte více prostoru

Základním kamenem úspěchu je probourání příčky, která odděluje koupelnu od záchodu (nebo snad záchod od koupelny?). Titěrný interiér se rázem nafoukne o tisíc procent. Na problém mohou narazit mnohočetné rodiny, kterým může koupelnozáchod nabourat časový rozvrh. Nemáte-li s tím problém, směle do toho.

Zvětšit můžeme i opticky

Vhodně zvolená dlažba (tedy velikostně i barevně) je dalším z faktorů, které významně ovlivňují, jak se budete v koupelně cítit. Odborníci doporučují světlou dlažbu s maximálními rozměry 20x20 cm – ta prostor opticky zvětší, případně rozdělí (různé kombinace tvarů dlaždiček). Podlaha může být tmavší a okolí umyvadla, vany a dalších prvků může být doplněno populární mozaikou.

Všechno ven!

Vaše koupelna je rázem větší, ale stále jste nedosáhli kýženého výsledku? Pozorně se po ní rozhlédněte a položte si otázku, zda v ní skutečně musí být pračka (není pro ni místo v komoře?), skříňka (těch pár věcí se dá rozmístit po poličkách) a podobně.

Vana nebo sprchovací kout?

Příznivci horkých lázní se vany jen tak nevzdají. Sprchovací kout je však mnohem kompaktnější a sprchování hygieničtější. Jak z toho ven? Mnoho výrobců nabízí kombinované sprchové kouty, které uspokojí obě skupiny. Rozhodnete-li se pro vanu, volte rohovou alternativu, která zabere mnohem méně místa, než klasické obdélníkové vany.

Publikováno: 19. 07. 2012

Kategorie: Interiér

Autor: Adam

Tagy: bytové jádro | dlažba do koupelny | jak zvětšit koupelnu | koupelna | koupelny