Interiér

Objevte krásu dřevěné plovoucí podlahy

K renovaci interiéru bychom měli přistupovat pěkně od podlahy. A to doslova, protože je to právě podlahová krytina, které se přezdívá „duše interiéru“. V současné době si můžete vybrat mezi množstvím materiálů a zvolit ten správný není vždy jednoduché. Přesto se stále více lidí přiklání k tradičnímu řešení v podobě dřevěné plovoucí podlahy. Proč byste si ji měli vybrat i vy? Pádným argumentem není jen vysoká estetická hodnota, ale i další unikátní vlastnosti dřeva.

Výhody a nevýhody dřevěné plovoucí podlahy

Dřevěné plovoucí podlahy nahradily své předchůdce v podobě dřevěných parket a prkenných podlah. Na rozdíl od prkenných podlah nejsou na plovoucích podlahách znatelné trhliny a mezery. Nebudou-li vystaveny nevhodným podmínkám, nemusíte se bát, že se dají do pohybu – smršťování a rozpínání je minimální.

Můžete si vybrat takřka libovolnou dřevinu. Jestliže preferujete klasiku, vsaďte na dub, jasan nebo buk. Nabízí se také bambus a jiné exotické dřeviny. Volitelná je také povrchová úprava – matná, saténová či hedvábná.

Vedle estetických předností patří mezi výhody dřevěné podlahy i snadná opravitelnost, pokud povrchovou úpravu tvoří olej. Za předpokladu, že si pokládku či renovaci podlah necháte realizovat profesionály, bude provedena v nejkratší možné době a nebude tak výrazně narušen běh domácnosti. Budete-li se o dřevěnou plovoucí podlahu adekvátně starat, vydrží vám po několik generací.

V rámci objektivity se sluší zmínit také nevýhody, není jich však mnoho. Tento typ podlahové krytiny se vyloženě nehodí do interiérů s vysokou relativní vlhkostí. Nesvědčí jí ani nadměrné zatížení (v tom je praktičtější vysoce odolný laminát nebo vinyl).

Kde najít profesionály, kteří se postarají o pokládku, renovaci a opravy?

Rozhodnete-li se pro dřevo, obraťte se na firmu Podlahy Bukáček České Budějovice. Renomovaná firma má s realizací bohaté zkušenosti, a to i v případě ostatních typů krytin. Další informace najdete na www.podlahybukacek.cz.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.