Lyžování v Rakousku, dokonalý odpočinek během zimy

Patříte k těm, kteří si během parného léta příliš neodpočinou? Pokud vám opalování a koupání nevyhovuje a raději volíte relaxaci někde ve stínu, měli byste zvážit dovolenou na horách. Máte-li rádi zimní sporty, vydejte se za nimi do Alp. Ty totiž nabízí dokonalé zázemí pro lyžaře a snowboardisty nejen v zimě, ale téměř po celý rok. Pro všechny, kteří si libují v moderních lyžařských střediscích se jako ideální volba nabízí Rakousko. Rakouské Alpy jsou doslova prošpikované luxusními ubytovacími komplexy, stejně jako levnějšími horskými chatami, které jsou zárukou romanticky strávených večerů.

Když lyžovat, tak do Alp

Nechcete-li čekat na to, až sníh pokryje naše česká pohoří, vydejte se do Alp. Zdejší lyžařská centra patří k nejnavštěvovanějším v Evropě a nabízí pestré možnosti ubytování. Nezáleží na tom, zda se ubytujete v moderním pětihvězdičkovém hotelu nebo penzionu rodinného typu, lyžování Rakousko si užijete tak jako tak. Mezi nejoblíbenější lyžařská střediska patří Bad Gastein, v jehož okolí najdete i populární termální prameny, středisko zimních sportů Kitzbühel, oblast v okolí ledovce Kitzsteinhorn Kaprun či letovisko Stubaital. Neméně zajímavá jsou i známá střediska Zillertal a Schladming.

Luxusní nemusí být drahé

Rakousko je pro většinu našinců synonymem pohostinnosti, vysoce kvalitních služeb a v neposlední řadě taky vysokých cen. Budete-li cestovat po vlastní ose, mohou se vám lyžařské zájezdy do Rakouska pěkně prodražit. Vydáte-li se k našim jižním sousedům s cestovní agenturou New Travel.cz, ušetříte nemalou částku. Zájezdy se konají během téměř celého roku a to do všech známých středisek. Užijte si zimu plnými doušky a načerpejte nové síly. A třeba hned v srpnu!