Energie

Vše, co byste měli vědět o topení uhelnými briketami

Náklady na vytápění ukusují z rodinného rozpočtu průměrné české rodiny dostatečně velký kus, a proto je vhodné zvážit přechod na levnější typ paliva. Pokud momentálně topíte elektřinou nebo plynem a naskakuje vám husí kůže vždy, když ve schránce objevíte obálku s vyúčtováním, zajímejte se o další možnosti. Rozumnou volbou jsou uhelné brikety, které se vyrábí lisováním ze suchého, vhodně zpracovaného uhlí.

Kvalitní palivo předčí vaše očekávání

Názory na vytápění uhelnými briketami se různí. Lidé, kteří s tímto typem paliva nemají dobré zkušenosti, podcenili výběr konkrétní značky. Nekvalitní produkty bohužel neoplývají tak dobrými vlastnostmi a v konečném důsledku nevychází tak výhodně jako o něco dražší, ale zato prvotřídní uhelné brikety.

Dobrou volbou jsou uhelné brikety značek UNION a REKORD. K jejich charakteristickým vlastnostem patří vysoká výhřevnost, dlouhotrvající žhnutí, malé množství kouře a menší, estetické plameny, které oceníte při topení v krbových kamnech. Navzdory vysoké kvalitě jsou jejich ceny příznivé. Při výrobě do nich nejsou přidávána pojiva a konstantní kvalitu zajišťují přísné laboratorní rozbory.

Kde lze uhelnými briketami topit?

Oba typy briket (hnědouhelné i černouhelné) jsou určeny pro krbová či kachlová kamna i kotle na pevná paliva vybavená roštem a popelníkem. Oproti dřevu je v nich méně prchavých látek, a proto při hoření vyžadují více spalovacího vzduchu. V případě optimální regulace vzduch prochází nad briketami i pod nimi.

Kdy pořídíte uhelné brikety nejlevněji?

Cena uhelných briket je příznivá po celý rok, ovšem bezprostředně po skončení topné sezóny výrazně klesá (až o desítky procent). Pokud koupi naplánujete na přelom jara a léta, určitě neprohloupíte. Balené palivo můžete objednat například od společnosti OPTIMTOP na uhelnebrikety.cz. Nabízí nejširší nabídku v ČR a dopravu zdarma.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.