Vše, co byste měli vědět o topení uhelnými briketami

Náklady na vytápění ukusují z rodinného rozpočtu průměrné české rodiny dostatečně velký kus, a proto je vhodné zvážit přechod na levnější typ paliva. Pokud momentálně topíte elektřinou nebo plynem a naskakuje vám husí kůže vždy, když ve schránce objevíte obálku s vyúčtováním, zajímejte se o další možnosti. Rozumnou volbou jsou uhelné brikety, které se vyrábí lisováním ze suchého, vhodně zpracovaného uhlí.

Kvalitní palivo předčí vaše očekávání

Názory na vytápění uhelnými briketami se různí. Lidé, kteří s tímto typem paliva nemají dobré zkušenosti, podcenili výběr konkrétní značky. Nekvalitní produkty bohužel neoplývají tak dobrými vlastnostmi a v konečném důsledku nevychází tak výhodně jako o něco dražší, ale zato prvotřídní uhelné brikety. Dobrou volbou jsou uhelné brikety značek UNION a REKORD. K jejich charakteristickým vlastnostem patří vysoká výhřevnost, dlouhotrvající žhnutí, malé množství kouře a menší, estetické plameny, které oceníte při topení v krbových kamnech. Navzdory vysoké kvalitě jsou jejich ceny příznivé. Při výrobě do nich nejsou přidávána pojiva a konstantní kvalitu zajišťují přísné laboratorní rozbory.

Kde lze uhelnými briketami topit?

Oba typy briket (hnědouhelné i černouhelné) jsou určeny pro krbová či kachlová kamna i kotle na pevná paliva vybavená roštem a popelníkem. Oproti dřevu je v nich méně prchavých látek, a proto při hoření vyžadují více spalovacího vzduchu. V případě optimální regulace vzduch prochází nad briketami i pod nimi.

Kdy pořídíte uhelné brikety nejlevněji?

Cena uhelných briket je příznivá po celý rok, ovšem bezprostředně po skončení topné sezóny výrazně klesá (až o desítky procent). Pokud koupi naplánujete na přelom jara a léta, určitě neprohloupíte. Balené palivo můžete objednat například od společnosti OPTIMTOP na uhelnebrikety.cz. Nabízí nejširší nabídku v ČR a dopravu zdarma.

Publikováno: 09. 06. 2020

Kategorie: Ostatní

Autor: Adam