Vypli proud? Ještě, že máte záložní zdroj...

Tak dlouho se chodí s hrnkem pro vodu, až se ucho utrhne. A tak dlouho se spoléháme na to, že nedojde k neplánovanému výpadku elektřiny, až k němu nakonec dojde. Překvapí nás v tu nejnevhodnější chvíli a způsobí nám spoustu nepříjemných problémů. V takový moment nám dojde, jak moc jsme na elektrické energii závislí. Ale když už to tak je, měli bychom předvídat a mít v pohotovosti záložní zdroje. Ano, přesně ten typ zařízení, na který si vzpomeneme až v době výpadku.

Záložní zdroje pro kotle, čerpadla a další spotřebiče

Výpadek elektrického proudu nemusíme ani postřehnout, ale jindy ho pocítíme na vlastní kůži třeba v době třeskutých mrazů, kdy přestane fungovat kotel. A přitom stačilo mít po ruce záložní zdroje pro kotle. Dalším důvodem pro pořízení je také ochrana proti nebezpečnému přehřátí (především u domácích teplovodních krbových vložek). V praxi dokáží moderní záložní zdroje (známé jako UPS) nahradit elektrickou síť na dobu řádově v desítkách minut až hodinách. Záleží na odběru zařízení, ke kterému zdroj připojíte. Může se jednat o výpočetní techniku (stolní PC, notebooky), což ocení každý, kdo má v době výpadku elektřiny rozpracovanou důležitou práci a nestačí mu kapacita baterie. Poptávané jsou také záložní zdroje pro čerpadla. Pořizovací náklady záložního zdroje nebývají vysoké, provoz je zcela bezobslužný a připojení ke spotřebičům snadné. Jakmile dojde k výpadku elektřiny, spotřebiči začne dodávat „šťávu“ UPS. Při obnově se zdroj automaticky vypne.

Nakupujte u odborníků

Tak co vy na to? Budete nadále riskovat, nebo si pořídíte kvalitní záložní zdroj? Spoustu dalších informací a široké spektrum modelů najdete ve specializovaném e-shopu janmelichar.cz. Nebudete-li si vědět rady s výběrem, ochotná zákaznická podpora vám ráda poradí.

Publikováno: 29. 01. 2015

Kategorie: Elektronika

Autor: Adam

Tagy: záložní zdroje | záložní zdroje pro čerpadla | záložní zdroje pro kotle