Elektronika

Vypli proud? Ještě, že máte záložní zdroj…

Tak dlouho se chodí s hrnkem pro vodu, až se ucho utrhne. A tak dlouho se spoléháme na to, že nedojde k neplánovanému výpadku elektřiny, až k němu nakonec dojde. Překvapí nás v tu nejnevhodnější chvíli a způsobí nám spoustu nepříjemných problémů. V takový moment nám dojde, jak moc jsme na elektrické energii závislí. Ale když už to tak je, měli bychom předvídat a mít v pohotovosti záložní zdroje. Ano, přesně ten typ zařízení, na který si vzpomeneme až v době výpadku.

Záložní zdroje pro kotle, čerpadla a další spotřebiče

Výpadek elektrického proudu nemusíme ani postřehnout, ale jindy ho pocítíme na vlastní kůži třeba v době třeskutých mrazů, kdy přestane fungovat kotel. A přitom stačilo mít po ruce záložní zdroje pro kotle. Dalším důvodem pro pořízení je také ochrana proti nebezpečnému přehřátí (především u domácích teplovodních krbových vložek).

V praxi dokáží moderní záložní zdroje (známé jako UPS) nahradit elektrickou síť na dobu řádově v desítkách minut až hodinách. Záleží na odběru zařízení, ke kterému zdroj připojíte. Může se jednat o výpočetní techniku (stolní PC, notebooky), což ocení každý, kdo má v době výpadku elektřiny rozpracovanou důležitou práci a nestačí mu kapacita baterie. Poptávané jsou také záložní zdroje pro čerpadla.

Pořizovací náklady záložního zdroje nebývají vysoké, provoz je zcela bezobslužný a připojení ke spotřebičům snadné. Jakmile dojde k výpadku elektřiny, spotřebiči začne dodávat „šťávu“ UPS. Při obnově se zdroj automaticky vypne.

Nakupujte u odborníků

Tak co vy na to? Budete nadále riskovat, nebo si pořídíte kvalitní záložní zdroj? Spoustu dalších informací a široké spektrum modelů najdete ve specializovaném e-shopu janmelichar.cz. Nebudete-li si vědět rady s výběrem, ochotná zákaznická podpora vám ráda poradí.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.