Pro kutily

Vybíráme pracovní stůl do dílny

Domácí dílna je pomyslným královstvím každého kutila. Patříte do této cílové skupiny i vy a v žilách vám koluje kutilská krev? V tom případě se zamyslete nad tím, jestli vám prostředí dílny ve všech směrech vyhovuje. Někdy není od věci, vyměnit dosluhující dílenský nábytek za nový a praktičtější. A protože středobodem každé dílny je pracovní stůl neboli ponk, prozradíme vám, na co si dát pozor při výběru.

Ponk musí být stabilní, prostorný a odolný

Nebuďte zbytečně skromní a mějte vysoké požadavky. Váš nový pracovní stůl do dílny vás nesmí v žádném ohledu zklamat. Alfou a omegou je stoprocentní stabilita. Ponk by měl držet jako přibitý – kývání a viklání je při práci nepřípustné.

Dejte si pozor na výšku stolu. Myslete na komfort a neriskujte, že vás budou po mnohahodinovém ohýbání nad pracovní deskou bolet záda. Ideální výška by měla být cca 80 cm, nicméně v praxi samozřejmě záleží na vašem vzrůstu. Vyberte si tak vysoký stůl, aby byla práce příjemná.

Co se týče dispozic pracovní desky, parametry jsou opět individuální. Zamyslete se nad tím, co na stole nejčastěji děláte a jakým způsobem ho budete využívat. Podstatné je, aby byla plocha dostatečně prostorná. Zároveň zvažte přítomnost úložných prostorů, které pojmou důležité věci. V rámci bezpečnosti přijdou vhod uzamykatelné šuplíky.

Na závěr jsme si nechali materiál. Stůl v dílně musí ledacos vydržet, čemuž odpovídá kov. Případná kombinace s deskou z masivního dřeva také není od věci. Ponky z těchto materiálů jsou odolné, stabilní a snadno udržovatelné.

Dílenský stůl od POLAK CZ nezklame

A kde kvalitní dílenské stoly seženete? Vsaďte na poctivou českou výrobu od renomované firmy POLAK CZ s.r.o. Výrobce se v oboru pohybuje mnoho let (od roku 1991), neustále své výrobky inovuje a nabízí široké spektrum dílenského nábytku. V nabídce najdete stacionární i mobilní stoly, dílenské skříně a vozíky, skříně pro PC, strojní skříně a další související sortiment z oblasti dílenského nábytku. Prohlédnout si ho můžete na www.nabytek-polak.cz.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba plastových oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Vchodové dveře na míru

Odolné vchodové plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení? Prohlédněte si připravované novostavby Praha 6 od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.