Zahrada a rostliny

Bazén už máte, na řadě je jezírko

Hledáte způsob, jak ze své zahrady udělat skutečnou oázu klidu, ve které přijdete na jiné myšlenky? Tipů a rad, jak si zpříjemnit pobyt na zahrádce je celá řada, ale nic nezapůsobí tak, jako zahradní jezírko. Voda je živel, který člověka fascinuje od nepaměti. Potřebujeme ji k životu a do jisté míry se nám ji podařilo zkrotit. Stavíme přehrady, využíváme ji k výrobě elektřiny a ve volném čase si rádi zaplaveme. Pohled na klidnou hladinu v nás vzbuzuje pocit klidu a harmonie a šumění říčky je tou nejkrásnější hudbou pro naše unavené uši. Udělejte si radost a dopřejte vaší zahradě dominantní prvek, který se stane terčem obdivu. Jezírko si zamilujete vy i vaše děti a budete vyhledávat chvíle, které u něj můžete strávit.

Realizace jezírka nemusí být náročná

Zahradní jezírka nejsou žhavou novinkou, která se zatím v magazínech o moderní zahradě ani neohřála. Naopak, lidé si staví jezírka od nepaměti – budovali si je starověcí králové, kteří vládli před několika tisíci lety, stejně jako monarchové z minulých století. Jezírka se stala neodmyslitelnou součástí zámeckých parků a botanických zahrad a stejně tak se mohou stát i na té vaší. Realizace jezírka není náročná a nemáte-li obě ruce levé, dost možná ji zvládnete svépomocí. Na internetu je celá řada tipů, které vám se stavbou pomohou. Mezi nejdůležitější prvky patří kvalitní podklad (fólie), který zamezí vsakování vody do půdy. Ten si můžete objednat z pohodlí domova za nižší ceny, než v kamenných prodejnách.

Jezírko žije

Kouzlo jezírek spočívá v jejich variabilitě. Žádné jezírko není stejné a s trochou představivosti si na své zahradě vytvoříte unikát, který jinde nenajdete. Je jen na vás, zda jej stylizujete do podoby populárních japonských jezírek, nebo se vydáte zcela jiným směrem. Jezírko můžete ozdobit celou řadou vodních rostlin, leknín a dekorací, které změní vodní plochu k nepoznání. Jezírko je živý organismus a nepotrvá dlouho, než se do něj nastěhují žáby a další typičtí nájemníci. V posledních letech jsou velmi populární i koupací jezírka, ve kterých se můžete osvěžit. Není nic příjemnějšího, než se zchladit v přírodním koupališti, které je prosté jakékoliv chemie.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.