Stavební materiály

S OSB deskami postavíte i hrad

Popularita OSB desek rok od roku stoupá. V současnosti jde dokonce o nejpoužívanější a tudíž i nejprodávanější stavební desky. Důvodem je pevnost a tuhost a další vlastnosti, díky který mají OSB desky široké možnosti využití. Vyrábí se ve velkých formátech umožňujících méně spojů, čímž jsou zaručeny mnohem menší tepelné a akustické ztráty. Mezi největší výhody desek však patří nejen tepelný odpor, ale i odolnost proti rázům a vibracím, zemětřesení, silnému větru a žáru. Najdeme je prakticky všude – využívají jako podlahy, obklady stěn, tvorba bednění, podbití a záklopa střechy a šikmin. Často je také vídáme jako hlavní stavební prvek přístřešků a pergol.

Proč využívat právě OSB desky?

OSB desky se skládají ze tří vrstev, díky kterým mají velkou pevnost a nosnost. Navíc jsou prosté prasklin a suků – obvyklých závad, které jsou typické pro dřevo a právě proto tyto stavební desky nachází využití i jako pohledové, čímž otevírají nově možnosti ve světě interiérového designu. Jejich charakteristický vzhled dává vyniknout přirozeným vlastnostem dřeva.

OSB desky se dají zpracovávat mnoha způsoby – můžete je brousit, řezat, lakovat, vrtat, mořit i natírat podobě jako masiv. Mimo to je lze obložit či omítnou, ovšem pouze za použití speciálních lepících a štěrkových tmelů.

Typy OSB desek

V praxi se setkáte se dvěma druhy OSB desek – s deskami s kolmou hranou a pero-drážkou. OSB desky s kolmou hranou se využívají zejména jako opláštění konstrukcí, tesařské a truhlářské práce i tvorbě sendvičových panelů. Mnohdy zastávají funkci dočasného oplocení, krytí otvorů v rekonstruovaných budovách a jako bednění při betonáži. Perodrážkové stavební desky se hodí k podlahovým konstrukcím, obkladům stěn a šikmin, potažmo veškeré konstrukce, kde jsou vyžadovány silné a přesné spoje.

Hledáte-li místo, kde můžete koupit OSB desky levně, měly by vaše kroky směřovat na stavbaonline.cz. Desky od výrobce Kronspan jsou k mání v provedení Superfinist Eco – jsou lepeny bez použití formaldehydu. Kromě dřevoštěpkových desek zde seženete veškeré stavební materiály a to za velmi nízké ceny!Zajímají-li vás další informace o OSB deskách, navštivte web na http://www.desky-osb.cz.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.