Pro kutily

Základní nářadí by nemělo chybět v žádné domácnosti

Pokud bydlíte v rodinném domku, měli byste mít k dispozici alespoň základní ruční nářadí. Může se vám však hodit i v panelákovém bytě nebo na chalupě. Nechcete-li kvůli každé „prkotině“ volat řemeslníky, opraváře a údržbáře, začtěte se do následujících řádků. Prozradíme vám, jaké ruční nářadí budete potřebovat, i když vám kutilství nic neříká.

Kdo je připraven, není překvapen

Máte doma těsno a bojíte se, že pro nářadí nenajdete místo? Přijde vám nákup zbytečný, když si na veškeré opravy můžete zavolat profesionály? Nikdo vás nenutí, abyste náročné úkony prováděli sami, ale zatlučení hřebíku, utažení šroubku a další rutinní záležitosti zvládnete i svépomocí. Tedy za předpokladu, že budete mít po ruce potřebné nástroje. A co se týče prostoru potřebného pro uskladnění, základní nářadí příliš mnoho místa nezabere.

Na co si dát pozor při výběru?

Je logické, že nechcete utratit více, než je nezbytně nutné. Na občasné opravy, úpravy a běžnou údržbu vám bohatě stačí hobby nářadí. Přesto se vyhněte nejlevnějším výrobkům a připlaťte si za kvalitní nástroje, se kterými vám půjde práce od ruky. Segment značkového hobby nářadí je neuvěřitelně široký a stoprocentně seženete kvalitní kousky za slušnou cenu. Například ve specializovaném e-shopu www.jadal.cz.

Zda si pořídíte jednotlivé kusy nebo celou sadu, je jen na vás. V každém případě vám přijde vhod rozkládací kufřík s přehledně organizovanými přihrádkami. K zahození není ani praktická brašna.

Kvalitní poznáte podle následujících vlastností. Je ergonomické (dobře „sedí“ v ruce), snadno se s ním manipuluje, má pevnou konstrukci a je bezpečné.

A teď to podstatné. Co by měla sada základního nářadí obsahovat? Kleště, šroubováky, klíče (gola sady a prstencové), kladivo, pilku na dřevo a kov, aku vrtačku (skvělou volbou je např. tato aku vrtačka Black&Decker), metr, vodováhu a případně i sekáče a dláta na hrubé opracování dřeva, kovu a plastu.

Štítky

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba plastových oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení? Prohlédněte si připravované novostavby Praha 6 od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.