Základní nářadí by nemělo chybět v žádné domácnosti

Pokud bydlíte v rodinném domku, měli byste mít k dispozici alespoň základní ruční nářadí. Může se vám však hodit i v panelákovém bytě nebo na chalupě. Nechcete-li kvůli každé „prkotině“ volat řemeslníky, opraváře a údržbáře, začtěte se do následujících řádků. Prozradíme vám, jaké ruční nářadí budete potřebovat, i když vám kutilství nic neříká.

Kdo je připraven, není překvapen

Máte doma těsno a bojíte se, že pro nářadí nenajdete místo? Přijde vám nákup zbytečný, když si na veškeré opravy můžete zavolat profesionály? Nikdo vás nenutí, abyste náročné úkony prováděli sami, ale zatlučení hřebíku, utažení šroubku a další rutinní záležitosti zvládnete i svépomocí. Tedy za předpokladu, že budete mít po ruce potřebné nástroje. A co se týče prostoru potřebného pro uskladnění, základní nářadí příliš mnoho místa nezabere.

Na co si dát pozor při výběru?

Je logické, že nechcete utratit více, než je nezbytně nutné. Na občasné opravy, úpravy a běžnou údržbu vám bohatě stačí hobby nářadí. Přesto se vyhněte nejlevnějším výrobkům a připlaťte si za kvalitní nástroje, se kterými vám půjde práce od ruky. Segment značkového hobby nářadí je neuvěřitelně široký a stoprocentně seženete kvalitní kousky za slušnou cenu. Například ve specializovaném e-shopu www.jadal.cz. Zda si pořídíte jednotlivé kusy nebo celou sadu, je jen na vás. V každém případě vám přijde vhod rozkládací kufřík s přehledně organizovanými přihrádkami. K zahození není ani praktická brašna. Kvalitní poznáte podle následujících vlastností. Je ergonomické (dobře „sedí“ v ruce), snadno se s ním manipuluje, má pevnou konstrukci a je bezpečné. A teď to podstatné. Co by měla sada základního nářadí obsahovat? Kleště, šroubováky, klíče (gola sady a prstencové), kladivo, pilku na dřevo a kov, aku vrtačku (skvělou volbou je např. tato aku vrtačka Black&Decker), metr, vodováhu a případně i sekáče a dláta na hrubé opracování dřeva, kovu a plastu.

Publikováno: 20. 07. 2016

Kategorie: Pro kutily

Autor: Adam

Tagy: nářadí