Reality

Jak na prodej nemovitosti bez asistence realitní kanceláře?

Čeká vás váš vůbec první prodej nemovitosti a netušíte, na co byste se měli připravit? Bez předchozích zkušeností může být celý proces poměrně komplikovaný a ve finále skončí fiaskem. Pokud si myslíte, že na to nestačíte, raději se obraťte na renomovanou realitní kancelář. Makléři se sice všeobecně netěší příliš dobré pověsti, ale ne všichni se vás vynasnaží sedřít z kůže. Rozhodnete-li se však nemovitost prodat svépomocí, bude se vám hodit několik následujících tipů.

Prodej bytu bez RK probíhá následovně:

1. Uvědomte si, že současná situace na realitním trhu přeje kupujícím. Nabídka výrazně převyšuje poptávku a nebudete-li s kupujícím souhlasit (na což samozřejmě máte plné právo), vybere si jinou nemovitost. Budete-li chtít nemovitost prodat co nejrychleji, nezbude vám, než se přizpůsobit požadavkům zájemce.

01

2. Mezi nejdůležitější fáze prodeje je stanovení optimální prodejní ceny. Má-li být vaše nabídka konkurenční, neměla by být pod ani nad průměrnou cenou. Předraženou nemovitost prodáte jen s notnou dávkou štěstí, příliš levná zase vzbuzuje pocit nedůvěry.

3. Předtím, než uveřejníte nabídku na realitní a inzertní portály, dejte si tu práci a pořiďte kvalitní fotografie prodávané nemovitosti. Prodej bytu bez realitky vás přesvědčí o tom, že to makléři nemají snadné a musí se postarat o spoustu na první pohled méně podstatných věcí. Fotografie mezi ně rozhodně patří a má-li váš inzerát vyčnívat nad ostatními, skutečně by měly být dostatečně kvalitní. Tím nemáme na mysli ostrost obrazu, jako spíše důraz na úklid a celkový dojem.

02

4. Inzerci na realitních portálech jsme již „nakousli“ výše. V podstatě jde o nejrychlejší způsob, jak prodat nemovitost. Na českém internetu je k dispozici celá řada kvalitních serverů, které umožňují inzerci soukromým osobám zcela zdarma. Opět jde jen o to, jak rychle chcete byt či dům prodat. Jde-li vám o rychlost, připlaťte si za „topování“ – váš inzerát bude vidět a neztratí se mezi ostatními.

A co dál? Jakmile se z potenciálního zájemce stane kupec, nechte si u odborníka (advokátní kanceláře) sepsat kupní smlouvu na míru a případně se s ním domluvte také na úschově kupní ceny.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.