Interiér

Co je skutečně důležité při výběru podlahy?

Při výběru podlahy si spousta lidí takzvaně vylámalo zuby. Na první pohled triviální proces je ve skutečnosti martyrium. Zájemce musí zohlednit specifické vlastnosti jednotlivých materiálů a zvolit krytinu, která odpovídá požadavkům pro konkrétní prostory. Jinými slovy – ne každá podlaha je vhodná do každé místnosti. Abyste v tom neměli guláš, seznamte se se základními souvislostmi.

Poznejte vlastnosti materiálů

V současné nabídce materiálů najde řešení opravdu každý. Úskalí spočívá v rozdílných charakteristikách. Některé podlahy vyžadují náročnější údržbu, jiné – typicky dřevěné podlahy – jsou náchylné na vodu, jiné – například vinylové podlahy – jsou sice téměř bezúdržbové, ale zase hůře tlumí kročejový hluk. Proto si předem sepište, jaké konkrétní vlastnosti požadujete.

Finanční aspekt

Realizace nové podlahy obvykle není otázkou „pár korun“. Naopak jde o vysoký výdaj, který je vhodné důkladně zvážit. Je dobré nezapomínat na fakt, že příliš nízká cena jde obvykle ruku v ruce s nízkou kvalitou a kratší životností. Počáteční úspora se může za pár let prodražit, protože materiál nevydrží a krytinu bude nutné vyměnit. To platí jak pro lepené, tak pro plovoucí podlahy.

Jaký zvolit design?

Podlaha tvoří značnou část z celkové plochy v místnosti, její vzhled má tudíž významný vliv na atmosféru. Vybrat správný design však může být oříšek – v prvé řadě se zamyslete nad tím, zda zvolíte kontrast s nábytkem, nebo příbuzné, vzájemně se doplňující tóny.

Budete umět podlahu položit?

Jste skálopevně přesvědčení, že podlahu zvládnete položit vlastními silami? Pro zručného kutila to problém není – na internetu je navíc množství instruktážních videí, přesto si svůj záměr dobře rozmyslete. Špatně položená podlaha nemá kýžené vlastnosti ani životnost.

Nevíte si s výběrem nebo pokládkou rady? Obraťte se na profesionální podlaháře. S bohatým zkušenostmi a vstřícným přístupem můžete počítat u VK podlahy Tábor. Společnost realizuje plovoucí podlahy i parkety Tábor.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba plastových oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení? Prohlédněte si připravované novostavby Praha 6 od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.