Co je skutečně důležité při výběru podlahy?

Při výběru podlahy si spousta lidí takzvaně vylámalo zuby. Na první pohled triviální proces je ve skutečnosti martyrium. Zájemce musí zohlednit specifické vlastnosti jednotlivých materiálů a zvolit krytinu, která odpovídá požadavkům pro konkrétní prostory. Jinými slovy – ne každá podlaha je vhodná do každé místnosti. Abyste v tom neměli guláš, seznamte se se základními souvislostmi.

Poznejte vlastnosti materiálů

V současné nabídce materiálů najde řešení opravdu každý. Úskalí spočívá v rozdílných charakteristikách. Některé podlahy vyžadují náročnější údržbu, jiné – typicky dřevěné podlahy - jsou náchylné na vodu, jiné - například vinylové podlahy - jsou sice téměř bezúdržbové, ale zase hůře tlumí kročejový hluk. Proto si předem sepište, jaké konkrétní vlastnosti požadujete.

Finanční aspekt

Realizace nové podlahy obvykle není otázkou „pár korun“. Naopak jde o vysoký výdaj, který je vhodné důkladně zvážit. Je dobré nezapomínat na fakt, že příliš nízká cena jde obvykle ruku v ruce s nízkou kvalitou a kratší životností. Počáteční úspora se může za pár let prodražit, protože materiál nevydrží a krytinu bude nutné vyměnit. To platí jak pro lepené, tak pro plovoucí podlahy.

Jaký zvolit design?

Podlaha tvoří značnou část z celkové plochy v místnosti, její vzhled má tudíž významný vliv na atmosféru. Vybrat správný design však může být oříšek – v prvé řadě se zamyslete nad tím, zda zvolíte kontrast s nábytkem, nebo příbuzné, vzájemně se doplňující tóny.

Budete umět podlahu položit?

Jste skálopevně přesvědčení, že podlahu zvládnete položit vlastními silami? Pro zručného kutila to problém není – na internetu je navíc množství instruktážních videí, přesto si svůj záměr dobře rozmyslete. Špatně položená podlaha nemá kýžené vlastnosti ani životnost. Nevíte si s výběrem nebo pokládkou rady? Obraťte se na profesionální podlaháře. S bohatým zkušenostmi a vstřícným přístupem můžete počítat u VK podlahy Tábor. Společnost realizuje plovoucí podlahy i parkety Tábor.

Publikováno: 13. 03. 2021

Kategorie: Interiér

Autor: Adam