Interiér

Je údržba koženého nábytku skutečně náročná?

Přemýšlíte nad novou koženou sedací soupravou a nejste si jistí, jak kůži udržovat? Chcete-li, aby váš kožený nábytek vypadal jako nový i po letech, budete se o něj muset řádně starat. Odměnou vám bude perfektní vzhled a nezapomenutelné chvíle plné pohody, které vám sedačka z jiného materiálu nenabídne. Nejde však jen o samotné čištění, ale i prevenci před poškozením. Kožený nábytek by neměl být umístěn v těsné blízkosti radiátoru či jiného zdroje tepla a navíc by na něj nemělo dopadat přímé sluneční záření. Nedopusťte, aby se na sedačce usazoval prach a alespoň jednou do týdne ji vysajte a přetřete navlhčeným bavlněným ubrouskem.

Kožený nábytek je třeba pravidelně čistit…

K čištění kůže používejte výhradně garantované čistící prostředky, které neobsahují látky, jež by mohly kůži poškodit – vyhnete se tak nákladné opravě. Kvalitní čistící prostředky navíc zachovávají měkkost a impregnují kůži do hloubky. Jak jsme již zmínili v úvodu, čištění provádějte minimálně jednou týdně, ideálně však pokaždé, když čistíte i ostatní nábytek v místnosti. Prachové částice lze z koženého povrchu odstranit poměrně jednoduše a právě proto je kožený nábytek vhodný i pro alergiky.

…a občas ošetřit

K úplnému čištění sedačky by mělo docházet alespoň dvakrát do roka. Namáhanější části i 3-4 krát. Pozornost věnujte zejména místům, jako jsou sedáky a opěrky. Jakmile sedací soupravu vyčistíte, aplikujte přípravek na regeneraci a impregnaci. Budete-li nábytek ošetřovat pravidelně, předejdete vzniku skvrn a navíc si zjednodušíte čištění.

Hledáte-li vysoce kvalitní prostředky pro čištění a ošetřování kůže, najdete je v e-shopu cisteni-kuze.cz. Mimo jiné si zde můžete přečíst zajímavosti o materiálu samotném a čerpat další rady a doporučení ohledně údržby.

1 komentář

Klikni a přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.