Interiér

Kožené sedací soupravy jsou nestárnoucí klasika. Máte ji doma také?

Mívali je vaši prarodiče, vaši rodiče – a teď se znovu vrací do módy. Kožené sedací soupravy byly na vrcholu své éry v devadesátých letech. Pak je nahradily nové, futuristické kousky plné křiklavých barev a vzorů, které vládly trhu několik let po sobě. V posledních letech se však stará dobrá klasika vrací zpátky na trh. Okouzlí i vás?

Najděte správné místo

Před koupí kožené sedací soupravy či rozkládací válendy je nutno si uvědomit, kam ji hodláte umístit. Zaměřte se hlavně na velikost vaše pokoje a zvolte takový typ, který nezabere příliš místa a nestrhne na sebe veškerou pozornost. Nezapomínejte ani na barvy a styl celé místnosti. Vhod vždy přijde i úložný prostor, kam lze snadno a rychle schovat nepotřebné deky a polštáře s peřinami pro hosty.

Nebojte se experimentovat

I kožené sedací soupravy či rozkládací pohovky a válendy mohou snadno a rychle oživit váš postarší, obyčejný obývací pokoj. Důležité je volit hlavně kvalitní materiály, které jsou zárukou dlouhé životnosti vašeho nového nábytku. Co se týče barev, je dobré zvolit tu, která stylově doplní již stávající zařízení místnosti, a zároveň mu dodá nový nádech. Oblíbenou volbou v posledních letech se staly krémové vzory, které vám dávají možnost upustit svou uzdu představivosti při zbylém dekorování.

Nezapomínejte na materiál

Jak již bylo řečeno, od vaší nové kožené sedací soupravy očekáváte, že nějakou dobu vydrží, proto je nutno volit kvalitní látky. Soustřeďte se proto na výplň a také rám sedačky. Co se týče výplně, nejspolehlivější volbou je rozhodně polyuretanová pěna, která zaručí poměrně dlouhou životnost. Rámy se dnes vyrábí převážně dřevěné nebo kovové, ale lze na trhu najít také dřevotřísku a vyztužený papír. Tyto dva typy jsou však poměrně levné a příliš dlouho nevydrží.

Nesoustřeďte se na ty nejlevnější kousky, v tomto směru hraje cena svou roli a vyplatí se připlatit si za kvalitu.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.