Zahrada a rostliny

Jaké jsou možnosti povrchů kolem bazénu?

V horkých letních měsících je bazén a jeho okolí místem setkávání celé rodiny a přátel. Povrch v okolí bazénu musí splňovat nejen nároky na bezpečnost, ale být i odolný vůči povětrnostním vlivům a zatížení a designem zapadat do celkového konceptu prostoru.

Požadavky na obložení zahradního bazénu

Při volbě materiálu pro okolí zahradního bazénu musíme kromě vzhledu respektovat i několik dalších kritérií. Ideální materiál by měl kromě zajímavého vzhledu být i protiskluzový, odolný vůči počasí a běžnému zatížení. Kromě toho by měl mít minimální nároky na údržbu a měl dlouho vydržet. Zdá se vám, že tyto požadavky snad ani není možné najednou splnit? Několik materiálů si s těmito požadavky docela dobře poradí.

Dřevo je krásné na pohled, ale náročné na údržbu

Příjemné na došlap, krásně vonící a zapadající do okolní zeleně, takové je dřevěné obložení okolí bazénu. Při jeho použití na vás ale čeká i celá řada nevýhod. Dřevěné obložení je nutno každý rok impregnovat a natírat, i přesto obvykle časem zešedne vlivem chlóru použitého k dezinfekci vody. S tím pak souvisí i relativně krátká životnost.

Nadčasový kámen nezaručí vysoký komfort

Kamenné obložení okolí bazénu je sice velice trvanlivé a působí luxusním dojmem, mezi jeho nevýhody ale patří vysoká pořizovací cena a stejně jako u dřeva vyšší nároky na údržbu. Kromě toho u přírodního kamene lze jen těžko ovlivnit barvu a povrch.

Variabilní a snadno kombinovatelná dlažba splní i nejnáročnější požadavky

Keramická či betonová dlažba k bazénu je v současné době klasikou. K jejímu pořízení lákají nízká cena i pestrá paleta dostupných barev, vzorů a povrchů. I z hlediska údržby je dlažba k bazénu chytrým řešením, stačí ji pouze ostříkat tlakovou vodou, případně jednou za čas důkladněji omýt teplou vodou s detergentem. Výhodou je i možnost volby povrchu či jeho úprava tak, aby se zamezilo uklouznutí.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba plastových oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení v Praze? Prohlédněte si připravované etapy oblíbených bytových projektů od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.