Jaké jsou možnosti povrchů kolem bazénu?

V horkých letních měsících je bazén a jeho okolí místem setkávání celé rodiny a přátel. Povrch v okolí bazénu musí splňovat nejen nároky na bezpečnost, ale být i odolný vůči povětrnostním vlivům a zatížení a designem zapadat do celkového konceptu prostoru.

Požadavky na obložení zahradního bazénu

Při volbě materiálu pro okolí zahradního bazénu musíme kromě vzhledu respektovat i několik dalších kritérií. Ideální materiál by měl kromě zajímavého vzhledu být i protiskluzový, odolný vůči počasí a běžnému zatížení. Kromě toho by měl mít minimální nároky na údržbu a měl dlouho vydržet. Zdá se vám, že tyto požadavky snad ani není možné najednou splnit? Několik materiálů si s těmito požadavky docela dobře poradí.

Dřevo je krásné na pohled, ale náročné na údržbu

Příjemné na došlap, krásně vonící a zapadající do okolní zeleně, takové je dřevěné obložení okolí bazénu. Při jeho použití na vás ale čeká i celá řada nevýhod. Dřevěné obložení je nutno každý rok impregnovat a natírat, i přesto obvykle časem zešedne vlivem chlóru použitého k dezinfekci vody. S tím pak souvisí i relativně krátká životnost.

Nadčasový kámen nezaručí vysoký komfort

Kamenné obložení okolí bazénu je sice velice trvanlivé a působí luxusním dojmem, mezi jeho nevýhody ale patří vysoká pořizovací cena a stejně jako u dřeva vyšší nároky na údržbu. Kromě toho u přírodního kamene lze jen těžko ovlivnit barvu a povrch.

Variabilní a snadno kombinovatelná dlažba splní i nejnáročnější požadavky

Keramická či betonová dlažba k bazénu je v současné době klasikou. K jejímu pořízení lákají nízká cena i pestrá paleta dostupných barev, vzorů a povrchů. I z hlediska údržby je dlažba k bazénu chytrým řešením, stačí ji pouze ostříkat tlakovou vodou, případně jednou za čas důkladněji omýt teplou vodou s detergentem. Výhodou je i možnost volby povrchu či jeho úprava tak, aby se zamezilo uklouznutí.

Publikováno: 31. 08. 2019

Kategorie: Zahrada

Autor: Adam