Ložnice

Jaká matrace je vhodná pro seniora?

Senior je člověk, jehož tělo má něco za sebou. Čest výjimkám, ale většina dědečků a babiček zápolí se zdravotními problémy všeho druhu. Proto vítají s otevřenou náručí každou možnost, jak si život alespoň trochu ulehčit. Jednou z nich je i matrace. Starší lidé tráví v posteli přibližně stejné množství času jako mladší generace, ovšem s rozdílem, že toho příliš nenaspí. Jedním z důvodů je špatná matrace. Jak tedy poznat tu „dobrou“?

Optimální výška

Při pohledu na matrace pro seniory je na první pohled patrný rozdíl oproti klasickým matracím. Jsou o poznání vyšší, což má svůj důvod. Seniorovi se díky tomu lépe vstává z postele – nemusí si tolik namáhat kyčle. Při výběru se řiďte pravidlem „vyšší znamená lepší“ a neuděláte chybu.

Vhodný materiál

Paměťová pěna, latex, pružiny… Jaký druh matrace je dobrou volbou pro seniora? Otázku přeformulujte a zajímejte se o konkrétní vlastnosti. Pokud vás či člověka, kterému s výběrem matrace pomáháte, trápí bolesti zad a kloubů, potíže s krevním oběhem apod., poohlédněte se po matraci z materiálu rozkládajícího váhu a snižujícího protitlak. Ale pokud přesto potřebujete konkrétní tip – klíčové slovo zní líná pěna.

Tuhost

Tvrdou, nebo měkkou? Senioři obvykle preferují druhou variantu. Měkčí kvalitní vrchní matrace hodnotí jako pohodlnější. Šalamounským řešením je matrace oboustranná – v případě potřeby ji spáč obrátí na druhou stranu.

Praktický snímatelný potah

Rozhodně není od věci, když si senior pořídí matraci se snímatelným a pratelným potahem. Slouží jako ochrana matrace a obvykle matraci propůjčuje skvělé vlastnosti – například antibakteriální. Nezapomeňte však na životnost – z hygienických důvodů je vhodné matraci po pěti až deseti letech vyměnit. Výjimku představují vybrané materiály jako latex.

A pozor – perfektních podmínek pro spaní nedocílíte pouze matrací. Podstatný je i rošt. Neměl by matraci bránit v provzdušnění a v ideálním případě umožnit polohování. Tuto vlastnost ocení snad každý senior.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba plastových oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení v Praze? Prohlédněte si připravované etapy oblíbených bytových projektů od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.