Vybíráme spotřebiče: mrazničky a mikrovlnné trouby

Mikrovlnná troubaPustili jste se do zařizování nové kuchyně nebo vám jednoduše odešlo několik důležitých spotřebičů? Dejte si na čas a výběr neuspěchejte, zaměřili jsme na na dva důležitá zařízení s poněkud opačnými funkcemi – mrazáky a mikrovlnné trouby. Moderní domácnost se bez nich rozhodně neobejde a o to více bychom si měli nechat záležet na jejich výběru.

Vybíráme mrazničku

Zdaleka nejdůležitějším faktorem je správný výběr rozměrů. Zohledněte proto proporce mrazničky tak, aby vám nezabírala zbytečně mnoho místa, ale zároveň nebyla příliš malá. Dejte si pozor i na její energetickou náročnost. Platí, že nejúspornější přístroje jsou označeny třídami A++, A+ a A. Výběr typu skříně záleží na tom, zda preferujete větší pohodlí při manipulaci a vyžadujete šuplíky a police, nebo v něm budete skladovat velké kusy potravin (truhlicový mrazák). Kvalitní mraznička by měla zvládat funkce jako je supermrazení a disponovat nenámrazovým systémem.

Vybíráme mikrovlnnou troubu

Výběr mikrovlnné trouby je poněkud složitější a měli byste si ujasnit, co od ní očekáváte a jak často (a na co) ji budete využívat. Zvažte, kam ji chcete umístit a na zohledněte hmotnost. Hodláte-li troubu zavěsit nebo umístit na polici, volte mezi modely s nižší hmotností, v opačném případě se nebojte sáhnout po robustnějším zařízení (nebude-li vám překážet). Moderní mikrovlnné trouby bývají vybaveny celou řadou nadstandardních funkcí. Vedle monofunkčních zařízení, které jsou ideální pro ohřev, vaření a rozmrazování, jsou k mání i bifukční (vybavené grilem) a trifunkční (mají i horký vzduch, který je vhodný k zapékání). Rozdílná je i manipulace, pří čemž u levnějších modelů narazíte na mechanické a u dražších na digitální ovládání. Praktické jsou i funkce jako je předvolba kuchyňských postupů pro specifický druh pokrmu, nastavení opožděného startu a konce provozu, automatické rozmrazování podle hmotnosti a typu potraviny nebo udržování jídla v teplém stavu. Některé mikrovlnné trouby umožňují i ohřev více pokrmů najednou – jsou rozděleny na patra. Široký výběr kvalitních přístrojů za atraktivní ceny najdete u prověřeného prodejce LevnéElektro.cz. Nevíte-li si s výběrem rady, obraťte se na ochotnou zákaznickou podporu, která vám na základě vašich požadavků poradí ideální model.