Jak vyčistit střechu, fasádu nebo dlažbu?

Co všechno lze vyčistit?

id="jak-si-poradit-s-graffiti">Jak si poradit s graffiti?

graffiti

Ale co když se jednou ráno vzbudíte s pohledem na posprejovanou fasádu? Odstranění graffiti nápisů není tak jednoduché, jak se může na první pohled zdát. Pokud nápis přemalujete, výsledek pravděpodobně nebude stoprocentní – barva ze spreje bude prosvítat.

Přesto existuje řešení. Opět lze použít vysokotlaký čistič, který graffiti zeslabí. A až poté se na fasádu aplikuje fasádní barva. Počítejte s tím, že u fasád a strukturovaných omítek se společně s graffiti odstraní také původní barva fasády. Po vyčištění je proto nezbytné inkriminované místo přemalovat.

V případě některých povrchů je ale odstranění problematické, protože se barva ze spreje dostane hluboko do struktury materiálu (např. do ušlechtilých materiálů jako mramor, žula, teraco, přírodní kámen...). I při opakovaných pokusech mohou na povrchu zůstat stíny a je nutné zavolat specializovanou firmu (např. kameníky).

Ani vyčištění fasády od graffity však nezabrání tomu, aby se na ní sprejer „vyřádil“ znovu. Existují však speciální anti-graffiti nátěry, které se aplikují přímo na fasádu a ty případné další mytí výrazně usnadní. Odstranit nápisy z povrchu, na kterém je anti-graffiti vrstva, je rychlé a jednoduché. Barva ze spreje se totiž nedostane do struktury fasády.

Publikováno: 09. 10. 2014

Kategorie: Zahrada

Autor: Adam

Tagy: anti graffiti | čištění střechy | mytí fasády