Exteriér

Jak vyčistit střechu, fasádu nebo dlažbu?

Těsně po dokončení stavby nebo rekonstrukci dům vypadá skvěle. Čistá fasády, na střeše ani známka po mechu a lišejnících… Většina objektů ale v původním stavu příliš dlouho nezůstane. Na celkovém vzhledu se již v relativně krátkém časovém horizontu podepíše celá řada vnějších vlivů. Na fasádě, kterou ještě nedávno obdivovali všichni sousedé, se objeví nános nečistot a střecha zezelená. Nevalně vypadá také zámková dlažba, betonová zídka a plot. Co s tím? I starší exteriéry mohou vypadat jako nové, ale jen za předpokladu, že se důkladně vyčistí.

Co všechno lze vyčistit?

Možná vás to překvapí, ale současné technologie dokáží hotové divy. K mytí fasády i k čištění dalších stavebních prvků se používají horkovodní-parní vysokotlaké čističe, které společně s ekologickými bio-chemickými přípravky z povrchu šetrně a přesto efektivně odstraní nánosy špíny, prachu, řasy, houby, mechy i saze.

Tímto způsobem můžete vyčistit dlažbu, exteriérové schodiště, fasádu, střechu, terasu, chodník, příjezdovou cestu, ale také bazén či plot. Zkrátka a dobře téměř vše, co již dávno nevypadá jako nové.

12002-powerwash

Jak si poradit s graffiti?

graffitiAle co když se jednou ráno vzbudíte s pohledem na posprejovanou fasádu? Odstranění graffiti nápisů není tak jednoduché, jak se může na první pohled zdát. Pokud nápis přemalujete, výsledek pravděpodobně nebude stoprocentní – barva ze spreje bude prosvítat.

Přesto existuje řešení. Opět lze použít vysokotlaký čistič, který graffiti zeslabí. A až poté se na fasádu aplikuje fasádní barva. Počítejte s tím, že u fasád a strukturovaných omítek se společně s graffiti odstraní také původní barva fasády. Po vyčištění je proto nezbytné inkriminované místo přemalovat.

V případě některých povrchů je ale odstranění problematické, protože se barva ze spreje dostane hluboko do struktury materiálu (např. do ušlechtilých materiálů jako mramor, žula, teraco, přírodní kámen…). I při opakovaných pokusech mohou na povrchu zůstat stíny a je nutné zavolat specializovanou firmu (např. kameníky).

Ani vyčištění fasády od graffity však nezabrání tomu, aby se na ní sprejer „vyřádil“ znovu. Existují však speciální anti-graffiti nátěry, které se aplikují přímo na fasádu a ty případné další mytí výrazně usnadní. Odstranit nápisy z povrchu, na kterém je anti-graffiti vrstva, je rychlé a jednoduché. Barva ze spreje se totiž nedostane do struktury fasády.

Nechte čištění a mytí na profesionálech

Vyčistit lze téměř vše, ale ne bez moderních přístrojů a speciálních přípravků. S tím vám mohou pomoct odborníci z firmy UMYJEMTO s.r.o., která se čištěním a mytím zabývá profesionálně.

Vyškolení zaměstnanci používají špičkové vysokotlaké stroje Kärcher a čištění probíhá vodou nebo párou. Samozřejmostí je také používání kvalitních a ekologických přípravků.

Na firmu UMYJEMTO se můžete obrátit ohledně mytí fasády, střechy, zámkové dlažby, terasy, příjezdové cesty či plotu, ale také odstranění graffiti. Ukázky realizací jsou velmi přesvědčivé a najdete je na www.umyjemto.cz.

Firma působí v rámci celé České republiky a v případě zájmu vám bezplatně vyhotoví cenovou kalkulaci a v předem dohodnutém termínu provede zkoušku čištění. Bude-li s výsledkem spokojeni, domluvíte se na realizaci.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.