Pojištění

Dejte si pozor na podpojištění. Víme, jak se mu vyhnout

Říká vám něco termín podpojištění? Možná se týká i vás, případně se vás bude týkat, pokud si v budoucnu pojistíte majetek na nesprávnou částku. Chcete-li se vyhnout hořkému zklamání nad nečekaně nízkým pojistným plněním, nepřestávejte číst.

Podpojištění nesouvisí pouze s pojištěním domácnosti a nemovitosti. Může nastat také v souvislosti s pojištěním automobilu apod. Používá se pro označení situace, kdy je majetek pojištěn na nižší částku, než jaká je jeho skutečná hodnota.

Následující modelový příklad hovoří za vše:

Domácnost s hodnotnou milion korun pojistíte na pět set tisíc korun, tedy pouhou polovinu. Třeba proto, že si myslíte, že by případná škoda nebyla vyšší než tato částka – jenomže to je špatně. Odpovídá-li pojistná částka polovině reálné pojistné hodnoty majetku, zůstane polovina nepojištěna. Pro pojišťovnu to znamená, že vám vyplatí pouze polovinu skutečné škody, a to bez ohledu na jení výši.

Pojišťovna vždy poskytuje plnění odpovídající poměru pojistné částky k hodnotě majetku. Zároveň nemůže být vyplaceno více, než kolik činí pojistná částka.

Pokud si myslíte, že se vás podpojištění netýká, protože si dobře spočítáte reálnou cenu majetku před uzavřením smlouvy, můžete být po letech nepříjemně překvapeni. Hodnota majetku se průběžně mění s tím, jak do ní přibývá dražší vybavení, probíhají rekonstrukce apod.

Řešení nabízí ERGO pojišťovna

Přesto existuje způsob, jak se vyhnout podpojištění i nezbytným aktualizacím smlouvy. ERGO pojišťovna nabízí pojištění Bezpečný domov, v rámci kterého je pojistné nastaveno paušálně na základě velikosti obytné plochy. Znamená to, že dokud nepřistavíte o patro navíc, vaše domácnost zůstane efektivně chráněna.

Pokud vás majetkové pojištění od ERGO pojišťovny zaujalo, přečtěte si o něm více na ergo.cz.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Vchodové dveře na míru

Odolné vchodové plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení? Prohlédněte si připravované novostavby Praha 6 od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.