Nepřizpůsobujte se své dřevostavbě, chtějte, ať se ona přizpůsobí vám

Dřevostavba OrigisDřevostavby jsou v současné době velmi populární a nabízí to, co jiný typ obydlí nabídnout nedokáže. Jejich stavba je nejen rychlá a cenově dostupná, ale zároveň se chlubí velmi nízkými náklady za vytápění a energie. Vy vyspělých státech tvoří podíl dřevěných domů až několik desítek procent a jejich počet pomalu stoupá i u nás. Firmám, které se výrobou dřevostaveb zabývají, se dokonce daří vyvracet mylný názor o jejich náchylnosti k požáru. Ve skutečnosti je to totiž právě naopak. Většina dřevěných domů dokáže ohni odolat mnohem déle než ocelové konstrukce. Jediný problém, na který novopečení majitelé těchto staveb naráží, jsou špatně řešené dispozice interiéru. Zajímá vás, co tím máme na mysli?

Jak obvykle vypadají individuální úpravy dřevostaveb?

Celá řada stavebních firem má v portfoliu několik základních verzí dřevostaveb, u kterých slibují „individuální“ úpravy dle potřeb klienta. Slovem individuální bývá bohužel myšleno jen posunutí příčky, která dělí dva sousední pokoje. O přizpůsobení na míru tedy nemůže být řeč. V tedy spočívá zásadní problém? Předtím, než se do takové dřevostavby nastěhujete a začnete v ní trávit většinu dne, vám bude bydlení připadat perfektní, ovšem jakmile se zabydlíte, začnete zjišťovat, že vám uspořádání příliš nevyhovuje. Ústupky v podobě akvária umístěného v kuchyni nebo serverovny v obývaků skutečně nejsou šťastným řešením a jakmile v průběhu zahradní párty s několika desítkami přátel zjistíte, že je jeden záchod nestačí, rychle vám dojde, že jste si měli dát na výběru dřevostavby záležet a nekývnout na první „výhodnější“ nabídku.

Origis - dřevostavby skutečně na míru

Společnost Origis se sice zabývá realizací dřevostaveb, ale přistupuje k nim zcela odlišným způsobem než většina konkurence. Klade důraz na přípravnou fázi, tedy studii o tom, jak má dům vypadat a jakým způsobem ho budou budoucí obyvatelé používat. Dřevostavby Origis nenabízí finální řešení, které lze mírně upravit. Ne, na konečné podobě domu budete mít hlavní slovo a nadiktujete si jeho uspořádání tak, aby vám bydlení vyhovovalo ve všech směrech. Zkrátka tak, abyste se cítili jako doma. Více informací a ceník najdete na webových stránkách drevostavby.origis.cz.