Interiér

Jak vybrat správnou pohovku? Praktické rady přijdou vhod každému!

Pustili jste se do výběru sedací soupravy a záhy jste zjistili, že dispozice vašeho obývacího pokoje pořízení tak velkého kusu nábytku nedovolují? Nemusíte zoufat, namísto sedačky si kupte pohovku! jaký je mezi nimi rozdíl a na co byste měli myslet při výběru?

Pohovka, nebo sedačka?

Jak už napovídá samotný název, sedací soupravy jsou určeny především k sezení. Samozřejmě je lze využít také k pravidelné relaxaci a v případě některých modelů dokonce i k občasnému spaní či minimálně k odpolední siestě. Co se však tyče pohovky, i ta sice slouží k posezení, ale obvykle je mnohem měkčí a nabízí více komfortu pro spánek. Zároveň je podstatně kompaktnější než sedačka a hodí se do menší místnosti.

Výše uvedené rozdíly se v dnešní době často poněkud stírají – v praxi je tedy rozhodující způsob provedení konkrétního kusu nábytku. Dobrá zpráva je, že není problém sehnat kvalitní pohovky levně.

Jaká jsou hlavní kritéria výběru pohovky?

Jestliže si pořídíte pohovku s tím, že na ní máte v plánu nejen sedět, ale také odpočívat, určitě nebudete litovat. Na druhou stranu si předem ujasněte požadavky a vyberte si model, který je hezký na pohled a současně dostatečně odolný i praktický z hlediska údržby.

Pohovky jsou k mání v širokém spektru variant. Některé mají na bocích opěrky, u jiných tento prvek zcela chybí, případně je jeho absence vyřešená zvednutým okrajem. Na své si přijdou také zájemci o rozkládací pohovky, které lze v případě potřeby snadno a rychle rozložit a získat tak poměrně prostorné lůžko.

Nezapomeňte však na to, že ačkoliv jsou pohovky pohodlné, primárně nejsou určeny pro každodenní spánek, protože se  nemohou rovnat klasické posteli s kvalitní matrací. Na druhou stranu se najdou i tací, kteří na spánek na pohovce nedají dopustit.

Inspirujte se!

Spoustu inspirace najdete v nabídce e-shopu Nábytek Natali. Prodejce má skladem všechny typy pohovek – dvoumístné, trojmístné, rohové i modulové. Některé jsou vhodné spíše pro odpočinek, jiné poslouží i jako dočasná alternativa postele. Velmi praktické jsou modely s automatickým chodem při rozkládání.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.