Jak vybrat správnou pohovku? Praktické rady přijdou vhod každému!

Pustili jste se do výběru sedací soupravy a záhy jste zjistili, že dispozice vašeho obývacího pokoje pořízení tak velkého kusu nábytku nedovolují? Nemusíte zoufat, namísto sedačky si kupte pohovku! jaký je mezi nimi rozdíl a na co byste měli myslet při výběru?

Pohovka, nebo sedačka?

Jak už napovídá samotný název, sedací soupravy jsou určeny především k sezení. Samozřejmě je lze využít také k pravidelné relaxaci a v případě některých modelů dokonce i k občasnému spaní či minimálně k odpolední siestě. Co se však tyče pohovky, i ta sice slouží k posezení, ale obvykle je mnohem měkčí a nabízí více komfortu pro spánek. Zároveň je podstatně kompaktnější než sedačka a hodí se do menší místnosti. Výše uvedené rozdíly se v dnešní době často poněkud stírají - v praxi je tedy rozhodující způsob provedení konkrétního kusu nábytku. Dobrá zpráva je, že není problém sehnat kvalitní pohovky levně.

Jaká jsou hlavní kritéria výběru pohovky?

Jestliže si pořídíte pohovku s tím, že na ní máte v plánu nejen sedět, ale také odpočívat, určitě nebudete litovat. Na druhou stranu si předem ujasněte požadavky a vyberte si model, který je hezký na pohled a současně dostatečně odolný i praktický z hlediska údržby. Pohovky jsou k mání v širokém spektru variant. Některé mají na bocích opěrky, u jiných tento prvek zcela chybí, případně je jeho absence vyřešená zvednutým okrajem. Na své si přijdou také zájemci o rozkládací pohovky, které lze v případě potřeby snadno a rychle rozložit a získat tak poměrně prostorné lůžko. Nezapomeňte však na to, že ačkoliv jsou pohovky pohodlné, primárně nejsou určeny pro každodenní spánek, protože se  nemohou rovnat klasické posteli s kvalitní matrací. Na druhou stranu se najdou i tací, kteří na spánek na pohovce nedají dopustit.

Inspirujte se!

Spoustu inspirace najdete v nabídce e-shopu Nábytek Natali. Prodejce má skladem všechny typy pohovek - dvoumístné, trojmístné, rohové i modulové. Některé jsou vhodné spíše pro odpočinek, jiné poslouží i jako dočasná alternativa postele. Velmi praktické jsou modely s automatickým chodem při rozkládání.

Publikováno: 04. 07. 2018

Kategorie: Interiér

Autor: Adam

Tagy: jak vybrat pohovku | jak vybrat správnou pohovku