Interiér

Jak vybrat správnou pohovku? Praktické rady přijdou vhod každému!

Pustili jste se do výběru sedací soupravy a záhy jste zjistili, že dispozice vašeho obývacího pokoje pořízení tak velkého kusu nábytku nedovolují? Nemusíte zoufat, namísto sedačky si kupte pohovku! jaký je mezi nimi rozdíl a na co byste měli myslet při výběru?

Pohovka, nebo sedačka?

Jak už napovídá samotný název, sedací soupravy jsou určeny především k sezení. Samozřejmě je lze využít také k pravidelné relaxaci a v případě některých modelů dokonce i k občasnému spaní či minimálně k odpolední siestě. Co se však tyče pohovky, i ta sice slouží k posezení, ale obvykle je mnohem měkčí a nabízí více komfortu pro spánek. Zároveň je podstatně kompaktnější než sedačka a hodí se do menší místnosti.

Výše uvedené rozdíly se v dnešní době často poněkud stírají – v praxi je tedy rozhodující způsob provedení konkrétního kusu nábytku. Dobrá zpráva je, že není problém sehnat kvalitní pohovky levně.

Jaká jsou hlavní kritéria výběru pohovky?

Jestliže si pořídíte pohovku s tím, že na ní máte v plánu nejen sedět, ale také odpočívat, určitě nebudete litovat. Na druhou stranu si předem ujasněte požadavky a vyberte si model, který je hezký na pohled a současně dostatečně odolný i praktický z hlediska údržby.

Pohovky jsou k mání v širokém spektru variant. Některé mají na bocích opěrky, u jiných tento prvek zcela chybí, případně je jeho absence vyřešená zvednutým okrajem. Na své si přijdou také zájemci o rozkládací pohovky, které lze v případě potřeby snadno a rychle rozložit a získat tak poměrně prostorné lůžko.

Nezapomeňte však na to, že ačkoliv jsou pohovky pohodlné, primárně nejsou určeny pro každodenní spánek, protože se  nemohou rovnat klasické posteli s kvalitní matrací. Na druhou stranu se najdou i tací, kteří na spánek na pohovce nedají dopustit.

Inspirujte se!

Spoustu inspirace najdete v nabídce e-shopu Nábytek Natali. Prodejce má skladem všechny typy pohovek – dvoumístné, trojmístné, rohové i modulové. Některé jsou vhodné spíše pro odpočinek, jiné poslouží i jako dočasná alternativa postele. Velmi praktické jsou modely s automatickým chodem při rozkládání.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba plastových oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení? Prohlédněte si připravované novostavby Praha 6 od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.