6 tipů na levné dekorace na zahradu z Číny – nejzajímavější dekorace

Jaro už pomalu klepe na dveře. Nepotrvá to dlouho a budeme sekat trávník, stříhat keře a vytahovat zahradní nábytek. Nechybí tomu ale něco? Stejně jako dům, i venkovní prostory utvářejí a zútulňují nejrůznější doplňky. A kde jinde hledat originální a levné dekorace na zahradu než na čínských e-shopech. Kdo ví, jak fungují nákupy z Číny, zná také výhody, které s sebou přinášejí. Nízké ceny, možnost sledování zásilky z Číny, poštovné zdarma, obrovský výběr. Právě z uvedených důvodů Češi nakupování v Číně milují. Na koupališti leží slečna v plavkách ze Zaful, ve vlaku sedí pán se sluchátky z AliExpressu a sousedka má doma kuchyňské náčiní z Wish. Na čínských e-shopech se prodává doslova vše, na co si jen člověk vzpomene i nevzpomene. Koho by napadlo, že existují i dekorace na zahradu? A ne jen tak ledajaké. Pokud si někdo není jistý, kde a jak najít dekorace na zahradu z Číny, může si přečíst návod, jak nakupovat na AliExpressu. V tomto článku přinášíme přehled těch nejzajímavějších a nejlevnějších zahradních dekorací z Číny.

Trpaslíci všeho druhu

Trpaslíci jsou už zahradní klasika. Čínské e-shopy však tuto tradici posouvají o úroveň výše a nabízejí jejich nevídané designy. Myslivec, opravář, jogín, opilec a víceméně cokoliv, co si jen zákazník přeje, navíc v nejrůznějších barvách a velikostech. Ceny za trpaslíky začínají už na pár dolarech, tak proč si nekoupit hned celou partu? Širokou nabídkou disponuje ověřený AliExpress a Wish, který je taktéž bezpečný. Dohledat je lze pod klíčovými slovy - garden gnome či garden dwarf.

Dekorační slepice

Kdo touží po nějaké méně okoukané postavičce, která by mu zdobila trávník, jistě ho zaujmou dekorační slepice, které jsou u asijských prodejců aktuálně velkým hitem. Slípky jsou vyrobeny z plochého plastu, celé černé s červeným hřebínkem, a tak nepředstavují žádný do očí bijící kýč. Přesto zaručeně zaujmou každého, kdo projde kolem. Cena za jednu začíná asi na 3 dolarech, takže ani celé hejno neznamená pro peněženku velkou přítěž. Dostat se k nim lze přes vyhledávací pole a výrazy - garden hen nebo chicken yard art.

Svítící oblázky

Přes den si oblázků možná nikdo nevšimne, v noci rozzáří celou zahradu. Jedná se o originální dekorační prvek i o praktické osvětlení například podél chodníku. Kamínky je také možné uspořádat do libovolného tvaru, který za tmy vyvstane na povrch. Zakoupit je lze po jednotlivých barvách a nebo namíchané. Stojí asi 2-3 dolary za balení po 25 kusech. Lze je dohledat přes garden pebbles či glowing stones.

Umělí ptáčci

Jsou z umělé hmoty, ale vypadají jako živí. Umělé ptáčky lze zakoupit v nejrůznějších barvách, materiálech, druzích a velikostech, ležící v hnízdě či sedící, připravené obsadit nějakou hezkou větvičku. Díky čínským obchodům může každý z nás mít na zahradě třeba i sovu nebo velkého papouška Ara. Ceny se u jednotlivých produktů výrazně liší. Najít je lze pod slovy garden birds.

Skleněná zvířátka

Na zahradu nepatří jen ptáci a slepice, ale také motýli a ještěrky. Nebo třeba létající ryby? Medúzy? A co mořští koníci? To všechno prodávají čínské e-shopy v různých odstínech a provedeních. Skleněná zvířátka slouží jako zahradní dekorace na stěnu, a tak báječně oživí třeba posezení pod pergolou. Díky skleněnému materiálu jim však nevadí ani déšť, takže se mohou klidně procházet jen tak kolem oken po zdi domu. Ceny se u jednotlivých výrobků liší, průměrně se však pohybují od 8 do 20 dolarů. Dostat se k nim je možné pod vyhledáním glass animal garden.

Stromové obličeje

Tyto obličeje stromům vdechnou nový život. A to doslova. Stromové obličeje jsou nenápadnou zahradní dekorací, které si hosté zahradní oslavy možná nejprve nevšimnou. Ale až ano, zaručeně chvíli nebudou chápat, jak je možné, že na ně ten kmen kouká. A klidně může i měnit náladu a vzhled. Čínští prodejci totiž nabízejí veselé a udivené obličeje, pány s knírem či s plnovousem, s vyplazeným jazykem a mnoho dalšího. Cena začíná asi na 5 dolarech. Nalézt je lze pod garden tree face art.

Publikováno: 22. 02. 2021

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Adam