Jak vybrat šicí stroj? Roli hraje kvalita i zázemí prodejce

Pokud nepatříte ke kovaným odborníkům, pravděpodobně se v rozsáhlé nabídce šicích strojů ztratíte. Prozradíme vám, jak správně vybrat druh šicího stroje a v čem je výhodnější nákup u specializovaného prodejce.

Co umí „klasický“ šicí stroj?

Začátečníci a méně nároční uživatelé obvykle volí klasické šicí stroje, které umí látku sešít a začistit. Tyto typy strojů zároveň umí automaticky nebo poloautomaticky ušít knoflíkové dírky. V prvé řadě si ujasněte, k čemu budete šicí stroj využívat a sestavte si seznam požadovaných funkcí. Nabízí se dva úhly pohledu – investice do šicího stroje s funkcemi, které nikdy v životě nevyužijete, je naprosto zbytečná. Na druhou stranu si šicí stroj pořizujete na mnoho let dopředu, a proto byste neměli zbytečně šetřit na úkor kvality. Šicí stroj není rychlovarná konvice. Raději si připlaťte za renomovanou značku a těšte se ze skvělých vlastností prvotřídního modelu. Naopak se vyvarujte „noname“ strojům ze supermarketů. Stojí pár korun, ale cena obvykle odpovídá i (ne)kvalita.

Nejlepší hobby stroje vyrábí Japonci

Chcete-li, aby vám šicí stroj dělal radost, dejte na zkušenosti uživatelů, kteří se šitím zabývají dlouhodobě. Ke světové špičce už nějaký ten pátek patří japonská značka Janome. Šicí stroje sice náleží do hobby segmentu, ale kvalitou atakují průmyslové stroje. Vyrábí se v továrnách s certifikacemi ISO, vždy mají celokovovou základnu, robustní konstrukci a patentované chapače. Některé modely disponují kovovými CB kyvnými chapači, takže se hodí pro začátečníky a uživatele, kteří vyžadují jednoduchou obsluhu. Některé šicí stroje Janome mají rotační chapače, využívají tichý chod a zvládají množství různých stehů. V nabídce nechybí ani šicí stroje s ramenem dlouhým až 28 cm a šířkou cik caku až do 9 mm. K tomu připočítejte automatický odstřih nitě, LED osvětlení a integrované horní podávání.

Vyberte si šicí stroj u největšího českého prodejce

Společnost Strima je největším českým a slovenským prodejcem šicích strojů. Sortiment je k mání na www.sicistroje-shop.cz i fyzicky ve třech showroomech s 900 m2 výstavní plochy. Prodejce má více než 10 000 položek skladem a vy je můžete mít doma do 24 hodin od provedení objednávky. Rozhodnete-li se pro šicí stroj od Strimy, získáte nárok na špičkový servis. Vybraných produktů se mimo klasické záruky týká také „Door to Door“ servis. Stačí zavolat a prodejce se postará o svoz od vás, opravu a opětovný dovoz na vaši adresu. Vše zcela zdarma. Strima nabízí šicí stroje Janome a dalších 146 značek. Zájemcům o průmyslové šicí stroje zajišťuje zaškolení přímo ve firmě. Samozřejmostí je školení na nabízený software a programy. Při objednávce nad 2420 Kč je poštovné zdarma. V případě potřeby si můžete zboží vyzvednout na některém ze mnoha odběrných míst sítě PPL. Další informace najdete na výše uvedeném webu.

Publikováno: 05. 07. 2016

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Adam

Tagy: jak vybrat šicí stroj