Interiér

Jakou podlahu do jednotlivých místností?

Vybrat podlahu, aby dobře sloužila a skvěle vypadala, není v záplavě moderních a klasických materiálů snadné. Rozhodně byste však výběr neměli podceňovat a dělat ukvapené závěry. Dobrý nápad samozřejmě není ani důraz na nejnižší cenu. Mějte na paměti, že díky podlaze se budete v místnosti cítit komfortně a zároveň nepřímo ovlivní vaše zdraví – složením materiálu počínaje přes tepelný komfort až po prašnost.

Na co se zaměřit?

Jak již bylo zmíněno v úvodu, k mání je široké spektrum materiálů s různými vlastnostmi. Odborníci na podlahy z Ostravy z firmy Podlahy Tomáš Gajdoš připomínají, že podlahové krytiny prochází nepřetržitým vývojem a podléhají různým trendům. A zatímco ještě relativně nedávno byly v centru pozornosti vinylové podlahy, nyní je větší zájem o ekologické alternativy. Spousta lidí se přiklání k tradičnímu dřevu (viz. ukázky realizací dřevěných podlah v Ostravě). Populární jsou také materiály bez obsahu PVC, chloru a změkčovadel.

Odborníci z pobočky podlahy Karviná podotýkají, že jednotlivé materiály mají specifické vlastnosti a jen málokterá podlahová krytina je natolik univerzální, aby našla využití ve všech místnostech.

V případě dřeva je třeba vzít v úvahu vyšší pořizovací cenu a náročnější údržbu, ale na druhou stranu lze podlahu renovovat a dlouhodobě uchovat její pěkný vzhled.

Laminát je chladnější a nedělá mu dobře voda, ovšem snese i vyšší zatížení. Nevýhodou je nepříjemný kročejový hluk.

Pro tvrzený vinyl je typická odolnost, pružnost a nenáročná údržba.

A měkčené PVC podlahy, které se prodávají v rolích? Cenově dostupný materiál se snadno čistí, ale musíte si dát pozor na složení – některé podlahy bývají napuštěny mnoha toxickými látkami.

Nevíte si rady? Zeptejte se odborníků

Pokud si stále nejste jistí, která podlahová krytina je pro vaše bydlení ta pravá, zeptejte se profesionálních podlahářů a nechte si poradit. Vaše cesta k nejlepší podlaze začíná na www.vasepodlahy.cz

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Vchodové dveře na míru

Odolné vchodové plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení? Prohlédněte si připravované novostavby Praha 6 od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.