Jak topit plynem levněji? Pořiďte si kondenzační plynový kotel Junkers!

Tuhá paliva mají své výhody, ale to samé platí také o vytápění plynem. Pokud se momentálně rozhodujete nad tím, jakým způsobem budete v budoucnu vytápět, prozradíme vám, proč vsadit právě na plyn. V přímém srovnání s tuhými palivy je výhřevnější a mnohem šetrnější k okolnímu prostředí. Lidé, kteří stále využívají tuhá paliva, vypouští do svého okolí množství škodlivin, což lze jednoduše eliminovat právě přechodem na plyn. Mezi další výhody patří jednoduchá obsluha kotle, kterou hravě zvládnou i technicky méně zdatní jedinci, ale možná vás od plynu odrazuje vyšší cena. Oproti elektřině je plyn výrazně levnější, ale tuhá paliva jsou stále výrazně levnější. Přesto existuje způsob, jak náklady za vytápění plynem citelně snížit.

Chcete ušetřit až čtvrtinu z celkových nákladů na vytápění?

Až několik tisíc korun ročně ušetříte pouhou změnou dodavatele plynu, ale ani tím možnosti jak ušetřit za plyn nekončí. Významnou roli hraje také typ kotle, který si pořídíte a vsadíte-li na moderní technologické řešení, ušetříte až čtvrtinu celkových provozních nákladů. Mezi nejúspornější typy kotlů patří kondenzační plynové kotle Junkers, které jsou o cca 15 % účinnější než běžné plynové kotle. Budete-li plynem topit a zároveň ho využívat také k ohřevu vody, dosáhnete výše zmíněné úspory až 25 %. Kondenzační plynové kotle Junkers jsou efektivnější díky své důmyslné konstrukci. Využívají teplo, které je obsažené ve spalinách pro ohřev vody, zatímco klasické kotle toto teplo vypouští ven. Za zmínku stojí i velmi nízké emise, pěkné designové provedení a intuitivní ovládání. Sortiment kotlů Junkers je velmi pestrý a kromě kondenzačních kotlů v něm objevíte také mnoho dalších variant. Mezi nejprodávanější typy patří kompaktní model CERACLASS ZW 24-2 DH KE, který kombinuje několik důležitých vlastností. Tento závěsný kotel je malý, takže lze umístit i do menších prostor, navíc je velmi tichý a disponuje regulovatelným výkonem od 3 do 12 kW.

Zeptejte se na kotle Junkers odborníků

Rozhodnete-li se přejít na vytápění plynem, nebojte se zeptat na další informace odborníků z firmy TEDOR s.r.o., (jejich webovou prezentaci najdete na www.topenivodaplyn.cz), která nepatří k obyčejným prodejcům – s kotly Junkers má zkušenosti již od roku 1991 a v roce 200 získala certifikát servisního místa.

Publikováno: 16. 06. 2014

Kategorie: Ostatní

Autor: Adam

Tagy: jak ušetřit za plyn | kondenzační kotle junkers