Ložnice

Jak správně vybrat postel pro zdravý spánek?

Chcete se konečně pořádně vyspat? Už žádná rozlámaná záda, bolesti hlavy a pocity únavy! Spánek je pro nás velmi důležitý, protože během něj probíhají regenerační procesy, mozek si třídí myšlenky a vůbec sbíráme síly na další den. Jenomže bez kvalitního lůžka, dobře zvoleného roštu a špičkové matrace v ložnici nirvány nedosáhnete. Dlouhodobý spánek na příliš měkké či naopak tvrdé matraci může mít za následek poškození páteře i vnitřních orgánů. V následujících řádcích se však zaměříme na první fázi procesu a prozradíme vám, na co si dát pozor při výběru postele.

Vybíráme rám

Prvním krokem je výběr rámu. Postele se vyrábí z mnoha rozličných materiálů, nicméně nejlepší volbou je masiv. Zdravotně nezávadné dřevo má velmi dlouhou životnost, je pevné, příjemně voní a je vhodné i pro děti, alergiky a seniory. Pokud vám z nějakého důvodu dřevěné postele nevyhovují, stále máte na výběr mezi laminem, kovem nebo kombinací různých materiálů. Omezuje-li vás menší rozpočet, nezapomeňte se podívat na postele akce. Ušetříte spoustu peněz a nebudete muset dělat kompromisy.

S úložným prostorem, nebo bez?

Na otázku, zda se přiklonit k posteli s úložným prostorem, nebo ke klasické variantě, neexistuje jednoznačná odpověď. U postelí bez úložného prostoru dochází k lepší cirkulaci vzduchu, nicméně spousta místa na vaše věci také není k zahození – v takovém případě ale musíte přítomnost úložného prostoru vykompenzovat pořízením špičkové matrace, které nevadí horší cirkulace vzduchu.

Jaké zvolit rozměry?

Při výběru postele pro dospělého člověka hraje roli jeho výška. Základní rozměr dvoulůžka je 200×180 cm, u jednolůžek pak poloviční rozměr 200×90 cm. Žádané jsou i rozměrové varianty 200×200 cm a 200×100 cm, které nabízí větší ložnou plochu. Obecně by vnější rozměry (včetně rámu) měly být o cca 10 – 20 cm větší než ložná plocha. Dejte si pozor na to, aby vám kolem postele zbyl dostatek průchozího prostoru.

Optimální výška postele je taková, která usnadňuje uléhání a vstávání. Většinou jde o 40 – 50 cm včetně matrace. Senioři, kterým se vstává hůř, ocení ještě o cca 5 cm vyšší postel s matrací. Máte-li v plánu výhodný nákup postele přes internet, zajděte si předem do kamenné prodejny a vyzkoušejte si, jaká výška je ideální právě pro vás.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.