Užitkový vůz jako nejlepší přítel každého řemeslníka. Ale jak vybrat ten správný?

Každodenní rutina řemeslníka začíná zhruba takto: Dopravit se k zákazníkovi včas i s veškerým potřebným nářadím a materiálem. Může používat osobní automobil, který však nemusí pojmout veškerý náklad do zavazadlového prostoru. Interiér se navíc velmi rychle zašpiní a opotřebuje. Shodněme se na tom, že rodinný sedan slouží k jiným účelům než k práci. Mnohem lepší volbou je vhodně zvolené vozidlo z kategorie užitkových. Nemáte-li s výběrem pracanta na čtyřech kolech žádné zkušenosti, řiďte se tipy v tomto článku.

Vhodně zvolená karoserie

Než se pustíte do výběru konkrétního modelu, udělejte si jasno v tom, jaký vůz potřebujete. Zatímco instalatér, který pracuje sám, si vystačí s menším vozem typu Renault Kangoo, Citroen Berlingo nebo Volkswagen Caddy, menší firma již upotřebí minibus. Nejlépe uděláte, když navštívíte specialistu na prodej užitkových vozů, sdělíte mu své požadavky a na vozidla s odpovídajícími vlastnostmi se podíváte na vlastní oči.

Spolehlivost na prvním místě

Kritérií, na jejichž základě vybírat užitkový vůz, je poměrně dost. K těm nejdůležitějším však bezesporu patří celková spolehlivost. Zaměřte se proto na modely, které si dobře stojí v dlouhodobých testech. Jinak budete neustále řešit nepříjemné problémy a v horším případě se octnete bez auta, což může mít na vaše podnikání fatální dopad.

Starší ano, ale jen v top stavu

Z koupě staršího užitkového vozu strach nemějte – právě touto cestou ušetříte spoustu peněz, pro které najdete lepší využití. Jen buďte maximálně obezřetní při výběru a bazar navštivte společně s nezávislým mechanikem, který vozidlo důkladně prověří po technické stránce. Každý solidní prodejce vám umožní návštěvu nejbližšího servisu. Pokud ne, zřejmě si kvalitou prodávaných vozů není příliš jistý a raději se poohlédněte jinde. Dobrou volbou je VAN CENTRE. Firma je na trhu přes 12 let, má na kontě více než 15 tisíc prodaných vozů a naprosté minimum reklamací. Aktuální nabídku, v ní nechybí furgony, vany, pickupy ani přívěsy, najdete na vanscentre.com.

Publikováno: 14. 10. 2019

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Adam