Skvělé tipy

Užitkový vůz jako nejlepší přítel každého řemeslníka. Ale jak vybrat ten správný?

Každodenní rutina řemeslníka začíná zhruba takto: Dopravit se k zákazníkovi včas i s veškerým potřebným nářadím a materiálem. Může používat osobní automobil, který však nemusí pojmout veškerý náklad do zavazadlového prostoru. Interiér se navíc velmi rychle zašpiní a opotřebuje. Shodněme se na tom, že rodinný sedan slouží k jiným účelům než k práci. Mnohem lepší volbou je vhodně zvolené vozidlo z kategorie užitkových. Nemáte-li s výběrem pracanta na čtyřech kolech žádné zkušenosti, řiďte se tipy v tomto článku.

Vhodně zvolená karoserie

Než se pustíte do výběru konkrétního modelu, udělejte si jasno v tom, jaký vůz potřebujete. Zatímco instalatér, který pracuje sám, si vystačí s menším vozem typu Renault Kangoo, Citroen Berlingo nebo Volkswagen Caddy, menší firma již upotřebí minibus.

Nejlépe uděláte, když navštívíte specialistu na prodej užitkových vozů, sdělíte mu své požadavky a na vozidla s odpovídajícími vlastnostmi se podíváte na vlastní oči.

Spolehlivost na prvním místě

Kritérií, na jejichž základě vybírat užitkový vůz, je poměrně dost. K těm nejdůležitějším však bezesporu patří celková spolehlivost. Zaměřte se proto na modely, které si dobře stojí v dlouhodobých testech. Jinak budete neustále řešit nepříjemné problémy a v horším případě se octnete bez auta, což může mít na vaše podnikání fatální dopad.

Starší ano, ale jen v top stavu

Z koupě staršího užitkového vozu strach nemějte – právě touto cestou ušetříte spoustu peněz, pro které najdete lepší využití. Jen buďte maximálně obezřetní při výběru a bazar navštivte společně s nezávislým mechanikem, který vozidlo důkladně prověří po technické stránce. Každý solidní prodejce vám umožní návštěvu nejbližšího servisu. Pokud ne, zřejmě si kvalitou prodávaných vozů není příliš jistý a raději se poohlédněte jinde.

Dobrou volbou je VAN CENTRE. Firma je na trhu přes 12 let, má na kontě více než 15 tisíc prodaných vozů a naprosté minimum reklamací. Aktuální nabídku, v ní nechybí furgony, vany, pickupy ani přívěsy, najdete na vanscentre.com.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba plastových oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Vchodové dveře na míru

Odolné vchodové plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení? Prohlédněte si připravované novostavby Praha 6 od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.