Ložnice

Matrace z kolmo kladeného vlákna – klenot ve vaší ložnici

Cítíte se během dne vyčerpaní a dlouhodobě trpíte bolestmi hlavy a páteře? Chybu hledejte ve spánku, respektive v kvalitě matrace, na které spíte. Vzhledem k tomu, že za jediný rok člověk stráví v posteli v průměru 125 dnů (tzn. cca 3000 hodin), je investice do kvalitní matrace na místě. A to i v případě, že prospíte o něco méně než jednu třetinu života.

A protože jsme se faktorům, ke kterým bychom měli při výběru matrace přihlížet, věnovali již v minulosti, dnes se podíváme na zoubek konkrétnímu modelu.

Zaujala nás matrace s kolmo kladeným vláknem (STRUTO), které je v daném oboru horkou novinkou. Inovativní prvek propůjčuje matraci perfektní vlastnosti a napomáhá k mnohem efektivnější regeneraci vyčerpaného organismu. Mezi největší výhody kolmo kladeného vlákna patří stabilita a tvarová stálost, lehkost a prodyšnost, ale také skvělá absorpce vlhkosti. Zeleně smýšlející spáči ocení i složení (STRUTO je ze 100 % přírodního materiálu) a recyklovatelnost. Fakt, že budete spát na něčem, co nepoškozuje přírodu, přece také není k zahození.

Vás však bude zajímat především praxe. Aneb jak se na matraci spí, která kombinuje ideální vlastnosti ostatních materiálů?

Za zmínku stojí především vlastnosti zimní strany matrace, která je ze 70 % tvořena ovčí vlnou (letní stranu matrace tvoří ze 70 % bavlna). Materiál ocení každý, kdo trpí migrénami, nervovými a gynekologickými potížemi, astmatem, revma, alergiemi a mnoha dalšími nepříjemnými onemocněními. Ovčí vlna je známá pro své termoizolační vlastnosti a absorpci vlhkosti vyprodukované lidským tělem. Tu odvádí pryč a v místě, kde spíme, vytváří teplo.

Další předností kolmo kladeného vlákna je fakt, že jsou odolná proti slehnutí. Délkou své životnosti předčí i polyretanové pěny.

A jak matrace s kolmo kladeným vláknem vypadá? Středobodem je pětizónové nosné jádro ze studené pěny, které na zimní straně doplňuje kolmo kladené rouno Elastic Organic. Na letní straně pak Elastic Cotton. Snadnému vstávání napomáhají zpevněné okraje.

Potah je vyroben z prodyšného a pevného materiálu a je velmi komfortní. Chlubí se pozoruhodnou vlastností – vyrovnává a udržuje spací klima při ideální teplotě 37°C. Snadnou s potahem manipulaci garantuje celoodzipovatelné provedení, díky kterému ho můžete kdykoliv vyprat. Chcete se dozvědět více? Další informace najdete na www.kouzelnespani.cz.

Struto

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.